Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Dragomirești-Deal

Be yourself_2DSV_2009_RD_0004

Cine suntem:

DSV este furnizor global de servicii de transport si logistica.

Grupul DSV a fost infiintat in 1976, in Danemarca.

Avand birouri in peste 80 de tari de pe 6 continente, DSV ofera zilnic solutii dedicate lantului logistic pentru sute de companii. Experienta acumulata la nivel global, imbinata cu prezenta locala, faciliteaza abordarea personalizata pentru afacerea fiecarui client.

DSV a aparut prima data pe piata romaneasca in 1994, sub denumirea de Kamino Transport, fiind prima companie care a detinut un terminal cargo privat in zona aeroportului Henri Coanda. In anul 2000 compania a fuzionat cu grupul Frans Maas si a fost cunoscuta sub acest nume pana in anul 2007 cand a devenit DSV Solutions.

DSV isi desfasoara activitatea in 6 sucursale si administreazam2 spatiu depozitare Clasa A.

Servicii oferite:

  • Logistica - depozitare, distributie, servicii cu valoare adaugata
  • Transport international de marfa rutier, maritim si aerian
  • Transport intern
  • Proiecte, transporturi agabaritice
  • Asigurare cargo si formalitati vamale

Cautam:
- Studii superioare finalizate;

- Experienta minim 1 an in facturare reprezinta avantaj;
- Operare PC - nivel avansat;
- Cunostinte de limba engleza;
- Orientare spre lucrul in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de analiza, sinteza si cercetare a informatiilor;
- Capacitatea de a-si desfasura activitatea intr-un ritm sustinut;
- Atentie la detalii;

Responsabilitati:

- Introducerea datelor operationale in sistemul informatic;
- Receptionarea facturilor furnizorilor, analiza, gestionarea lor si introducerea lor in sistemul informatic;
- Pregatirea facturarii;
- Coordonarea si sincronizarea in facturare/inregistrarea facturilor cu departamentul de contabilitate si departamentul operational;
- Realizarea raportarilor lunare;

OFERIM:
Salariu competitiv;
Transport asigurat GRATUIT de la statia de metrou Pacii pana la sediul firmei, in Parcul Logistic CTPark (km 13, autostrada Bucuresti - Pitesti);
Contract de munca pe durata nedeterminata, conform legislatiei in vigoare;