Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

176 Bulevardul Bucureștii Noi, București

Descrierea jobului:

Operatorul facturare este responsabil cu emiterea facturilor si avizelor conform comenzilor primite de la clientii arondati, intocmirea facturilor de retur, de diferenta de pret  si de discount in scopul asigurarii procesului de livrare-vanzare.

Responsabilitati:

1.  Pe baza comenzilor sau aprobarilor primite de la departamentul logistica sau pe e-mail, intocmeste avizul si/sau factura, lista de incarcare si declaratia de conformitate care insotesc marfa.

2. Comunica, daca este cazul, cu directorul de vanzari si reprezentantii de vanzari din teritoriu privind comenzile clientilor arondati. Colaboreaza cu reprezentantii departamentului logistica privind informatii legate de stocuri si conformitate.

3. Transmite, cand este cazul, catre clientii arondati facturile de marfa, discount sau reglare, in timp util,  in vederea inregistrarii cat mai operative si corecte de catre acestia.

4. Monitorizeaza returul de documente confirmate – aviz si/sau factura – de la clientii arondati, in scopul asigurarii returnarii integrale a documentelor confirmate de la acestia;  comunica cu transportatorii si reprezentantii de vanzari in scopul finalizarii procesului mentionat.

5. Este raspunzator de arhivarea corespunzatoare a facturilor, avizelor si comenzilor, respecta si intretine sistemul propriu de arhivare in scopul accesului rapid la informatie. Furnizeaza documentele solicitate de auditori, asigurand suportul solicitat.

Cerinte:

- absolvent studii medii

- constituie avantaj experienta in domeniul facturarii

- cunostinte de baza MS Excel

- persoana responsabila, serioasa, atenta la detalii, cu capacitate de munca individuala dar si adaptabila rezolvarii sarcinilor in echipa.

Oferim: salariu motivant, tichete de masa , tichete cadou, pachet cu produse ale companiei,
un mediu de lucru placut, stabil si dinamic , cu posibilitate de dezvoltare in plan profesional

  • Interviu online
  • Spune-ne care este tipul de sef care te motiveaza sa lucrezi eficient.
  • Spune-ne care este salariul minim net lunar pentru care ai accepta sa lucrezi impreuna cu noi