Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

  • Studii medii
  • Cunoştinte de operare PC
  • Minim 1 an pe o poziție similară
  • Capabil să lucreze în echipă
  • Orientat spre obţinerea de rezultate
  • Disponibilitate pentru program prelungit
  • Engleză
  • Spirit organizatoric
  • Atenţie distributivă
  • Capacitate de concentrare

Responsabilitati

  • Intocmeşte documentele de vânzare a produselor din portofoliul companiei
  • Intocmeste facturile in ERP pe baza comenzilor transmise de agentii de vanzare
  • Pune la dispozitia ASM/DG stocul extras din ERP
  • Primeste, inregistreaza, prelucreaza  documentelor contabile primare
  • Urmareste ca intreaga corespondenta si toate documentele care stau la baza inregistrarilor contabile sa fie indosariate si arhivate in conformitate cu reglementarile in vigoare
  • Intocmeste contabilitatea primara a firmei
  • Zilnic, inregistreaza in “Registru de casa” documentele aferente incasarilor si platilor efectuate
  • Primeste si transmite comunicarile telefonice
  • Realizeaza si urmareste emiterea facturilor cu ajutorul sistemului de prelucrare automata a datelor
  • Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
  • Face parte din comisia de inventariere lunara si anuala a stocurilor de marfuri
  • Cere verificarea la gestionar stocurile de marfa faptice cu cele scriptice
  • Va semnala conducerii orice nereguli intervenite
  • Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora
  • Tine evidenta  operativa a facturilor
  • Urmăreşte desfăşurarea activităţilor descrise în documentaţia HACCP;
  • Identifica si comunica in timp util orice risc care poate afecta siguranta si calitatea produselor din depozit; identifica solutii pe care le propune spre minimizarea acestor riscuri;