Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Constanța

Se recruteaza si din

Constanța

Responsabilitati principale:

-Incasarea de numerar de la agentii de vanzari si preluarea rapoartelor de gestiune zilnice de la acestia;
-Depunerea incasarilor la banca;
-Inregistrarea facturilor catre clienti (inclusiv a retururilor de marfa);
-Emiterea listelor de credit pentru agentii de vanzare si a rapoartelor de vanzari;
-Verificarea stocurilor agentilor distribuitori (soferi) si emiterea daca este cazul a facturilor de stoc;
-Acordarea de avansuri in numerar;
-Completarea zilnica a registrului de casa, in baza documentelor privind incasarea si eliberarea de numerar;
-Urmarirea decontarii CEC-urilor si a biletelor la ordin;
-Participarea la inventarierea stocului faptic din depozit.

Cerinte:

-Minim studii medii, de preferinta economice,
-Experienta relevanta in operare intr-un program de contabilitate,
-Cunoasterea proceselor contabile si fiscale,
-Abilitati de comunicare si relationare,
-Abilitati de rezolvare a problemelor,
-Atitudine pozitiva, seriozitate, responsabilitate,
-Cunostinte de operare PC ( MS Office ),
-Cunostinte operare ERP.

Oferta:

- Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata.
- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern.
- Salariu motivant, pe masura realizarilor.