Detalii loc de munca

Operator facturare

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
2

Responsabilitati:

  • Întocmește documente fiscale relevante (ex. facturi, avize, stocuri, bonuri de consum, certificate de calitate);
  • Completează și verifică zilnic registrele relevante, conform legislației în vigoare;
  • Introduce și actualizează permanent datele în softul Senior Software.
  • Oferă suport în realizarea activităților din cadrul departamentului financiar-contabil;
  • Desfășoară activități de verificare și validare a datelor de evidență contabila pentru recepțiile de marfă și facturile de marfă și servicii (registru de casă);
  • Emite facturi pentru clienți în baza dispozițiilor de livrare înregistrare în Sistemul de gestiune de către agenții de vânzări
  • Emite certificatele de conformitate aferente facturilor
  • Emite facturi de retur în baza proceselor verbale avizate de către persoanele desemnate
  • Listează scadentare pentru clienți (la cerere)
  • Participa și gestionează procese de inventariere.

Cerinte:

  • Studii medii / superioare în domeniul economic sau financiar-contabil.
  • Experiență anterioară pe un rol similar de minim 2 ani;
  • Bune cunoștințe de contabilitate primară și de operare PC in suita MS Office, în special Excel.
  • Experința anterioară în utilizarea softului Senior Software, reprezintă un avantaj important. Experienta in utilizarea altor softuri precum: ERP, WMS, CRM este apreciată.
  • Excelente noțiuni de contabilitate primară.
  • Capacitate de coordonare a priorităților;
  • Cunoștințe operare PC (Word, Excel, Outlook);

Beneficii:

  • Salariu motivat în funcție de experiența profesională ;
  • Tichete de masă pentru fiecare zi lucrătoare in valoare de 20 de ron pe zi lucrată.
  • Contract individual de muncă pe perioada nedeterminată;
  • Mediu de lucru plăcut;
  • Program de lucru de 8 ore pe zi, de luni până vineri. Short Friday - ziua de vineri este scurtă;