Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Pentru clientul nostru, o renumita companie din industria FMCG, leoHR recruteaza:

Operator Facturare (3 schimburi) - Ploiesti

Responsabilitati:

  • Inregistrarea in sistemul SAP a tuturor datelor privind miscarea stocurilor de marfa, ambalaje, POSM-uri, in relatia cu clientii distribuitori si KA.
  • Emiterea documentelor (facturi / avize) aferente livrarilor de marfa si materiale catre clientii companiei pe baza de SO, STO, liste de comenzi, bonuri de protocol
  • Inregistrarea retururilor de marfa de la client si trasmiterea notelor de credit catre client
  • Facturarea zilnica a vanzarilor din gestiunile VMI in baza comenzilor primite
  • Transmiterea Notelor de Ambalaj lunar catre distribuitori
  • Verificarea proceselor verbale de predare /primire ale delegatilor si semnarea acestora
  • Semnalarea diferentelor la receptie
  • Actualizarea centralizatorului cu diferente identificate intre avize si receptiile fizice
  • Urmarirea returnarii la timp a documentelor de livrare confirmate de catre clienti.
  • Predarea saptamanala a facturilor emise catre serviciul contabilitate
  • Arhivarea documentelor emise si actualizarea evidentei tip continut arhiva
  • Facturarea materialelor reziduale si a deseurilor si intocmirea documentelor conexe
  • Participare la pregatirea, efectuarea si finalizarea inventarierii lunare

Candidatul ideal:

  • Studii superioare – profil economic sau tehnologia informatiilor
  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte de baza contabilitate primara;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
  • Cunostinte operare PC (Windows, Excel, Word, Powerpoint, Outlook, Internet);
  • Operarea in sistemul SAP reprezinta un avantaj