Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

450 - 600 €

Denumire Post: Operator Echipamente Termografie / Operator Dronă

Descriere: Scopul principal al postului este realizarea activităților de scanare și filmare prin intermediul  dronelor și analizarea/prelucrarea imaginilor obținute.

Responsabilități:

  • Utilizarea și mentenanța dronelor și a echipamentelor anexe
  • Utilizarea de softuri specializate pentru a realiza zboruri aeriene cu drone
  • Utilizarea de softuri specializate pentru a procesa datele colectate cu drone
  • Prelucrarea digitală a fotografiilor și filmărilor (editare foto și video digitală)
  • Menținerea legăturii cu beneficiarii și colectarea informațiilor necesare desfășurării zborurilor
  • Participarea la activitățile de promovare realizate de firmă (campanii promoționale, prezentări, târguri, etc.)

Cerințe obligatorii pentru ocuparea postului:

Nivel carieră:

  • Student an terminal sau entry level, de preferință cu studii tehnice sau agricultură

Experiență:

  • Experiența nu este necesară, se va oferi training la locul de muncă

Cunoștinţe informatice:

  • Cunoștinţe de utilizare a pachetului Office pentru diverse aplicații necesare desfășurării activității

Limbi străine:

  • Cunoștințe de limba engleză nivel mediu

Abilități și competențe necesare:

  • Deținerea unui permis de conducere categoria B de peste 1 an în vederea deplasării la nivel național în perioada realizării scanărilor aeriene
  • Capacitatea de învățare, dezvoltare continuă și deschiderea către nou
  • Dedicare și implicare
  • Flexibilitate și adaptabilitate, multitasking
  • Capacitatea de a planifica şi organiza propria activitate
  • Capacitatea de rezolvare a sarcinilor/problemelor
  • Bune abilități de comunicare

Constituie avantaj deținerea uneia sau mai multor competențe:

  • Experiența în lucrul cu drone
  • Orice fel de experiență cu softuri de procesarea a datelor obținute cu drone: DroneDeploy, Pix4D, PrecisionMapper, Event, Premiere Pro
  • Competențe în domeniul agronomiei, viticulturii sau agriculturii de precizie
  • Competențe în domeniul topografiei
  • Cunoștinte de marketing, în special mediul online
  • Abilități de design grafic
  • Abilități de fotograf sau în special de videograf
  • Abilități de vânzare și atragere de clienți noi

Beneficii:

  • Telefon mobil, laptop, program de lucru flexibil, work-at-home în funcție de posibilități, abonament servicii medicale în rețea privată de sănătate.