Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cautam Operator DTP senior si junior cu experienta anterioara in DTP, tipar, finisari, operare echipamente de personalizare obiecte publicitare in firma noastra din Bucuresti, zona Dimitrie Leonida.

Descrierea jobului

  • Operare cutter/plotter flatbed, cutter si gravator laser, printer 3D, printer UV (2 din 4)
  • DTP, creare si prelucrare grafica in programele CorelDraw (nivel mediu minimal) si Photoshop
  • Printare digitala si formate mici
  • Finisarea materialelor printate (taiere ghilotina, biguire, caserare, microperforare, infoliere, brosare, capsare, termosudare, spiralare);
  • Mentenanta utilaje
  • Intocmirea si comandarea necesarului de material pentru lucrari
  • Mentinerea relatiilor cu clientii (preluare/clarificare comenzi si onorarea lor)

Candidatul ideal

  • Sa ai cel putin 1 an experienta intr-un post similar
  • Sa fii o persoana energica si optimista, dornica de invatare
  • Iti place sa fii organizat, atent la detalii, flexibil
  • Sa fii comunicativ
  • Sa doresti sa intelegi si sa clarifici cererea clientului
  • Sa ai simt tehnic si orientare spre solutii
  • Sa pui pasiune in munca ta
  • Sa fii interesat de dezvoltarea personala si profesionala
  • Sa ai experienta in domeniu (cat mai multe posibil): grafica, tipuri de material pentru print, DTP, tipar si finisari tipografice, operare cutter plotter, gravator laser, printer 3D, printer UV, personalizari, crearea de cutii atractive pentru ambalaje
  • Buna cunoastere a programelor: CorelDraw (minim nivel mediu), Photoshop si pachet Office
  • Cunostințe de limba Engleza (reprezinta un plus)

Beneficii Oferite

  • Mediu de lucru armonios
  • Salariu fix, tichete de masa 300 lei si bonusuri de performanta
  • Oportunitatea de a avansa in cadrul firmei
  • Acces facil (100 m de la statia de metrou Dimitrie Leonida) si loc de parcare.

Descrierea firmei

Magnetic Promo SRL este un proiect la inceput de drum care va realiza productie publicitara neconventionala (utilizand magneti si folii magnetice, printare UV, cutter/gravator laser, printare UV) si servicii integrate de marketing.

  • Interviu online
  • De ce te-ar interesa sa lucrezi cu noi in zona de publicitate?
  • Ce plusuri crezi ca poti sa ne aduci in zona de personalizari/productie publicitara?
  • Care este cel mai avansat nivel la care ai ajuns in acest domeniu?