Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

450 - 600 €

Candidatul ideal

  • Experienta in domeniu Grafica, DTP;
  • Cunostinte tehnice de baza;
  • Operare PC Windows - Microsoft (Word, PowerPoint, Access, Outlook)– Adobe Creative Suit , Corel Draw;
  • Experienta in tiparul Offset sau digital si/sau operare CTP reprezinta un avantaj;
  • Capabil sa coordoneze mai multe proiecte simultan, respectand termenele.

Responsabilități:

  • Operator DTP;
  • Pregateste documentele pentru imprimare;
  • Aseaza documentele primite de la agentii/clienti in formate optime de productie in functie de tipul de material, dimensiune si tehnologia de imprimare;
  • Realizeaza layout-uri in urma brief-urilor primite;
  • Identifica neconcordantele aparute intre documentul pregatit si comanda;
  • Completeaza si tine evidenta comenzilor interne primite de la Managerul de Productie;
  • Ofera suport sefilor de echipa pana la intrarea in productie efectiva a tirajului;
  • Participa la realizarea mostrelor , atunci cand sunt solicitate;
  • Ierarhic raporteaza direct Managerului de Productie.

Beneficii:

  • Salariu fix + bonusuri de performanță;
  • Mediu de lucru profesionist;
  • Program full-time și stabilitate pe termen lung;
  • Posibilitatea de crestere impreuna si promovare

Descrierea companiei:

Suntem o companie cu capital privat ce activeaza in domeniul serviciilor tipografice inca din anul, desfasurand activitati de consultanta, design, prepress, tipar offset si finisaje, la cele mai inalte standarde de calitate.

Suntem specializati in productia de etichete, ambalaje si materiale promotionale in tipar offset (pentru industriile: farmaceutica, cosmetica, alimentara, bauturi, textila etc).