Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

- Absolvent Scoala Profesionala / Liceu;
- Cunostinte Operare PC – nivel mediu;
- Experienta pe partea de receptie marfa;
- Permis manipulare motostivuitor/pod rulant – avantaj;
- Cunostinte ERP – avantaj;
- Persoana responsabila, organizata si atenta la detalii.

Descrierea jobului

- Descarca si receptioneaza materia prima si materialele auxiliare de la furnizori;
- Inregistreaza informatiile legate de materia prima receptionata in sistemul informatic (ERP);
- Descarca materia prima in locatia desemnata;
- Livreaza materia prima pentru a fi inspectata de Departamenul de Calitate;
- Transfera materia prima in locatia permanenta de depozitare;
- Transfera materia prima fizic spre productiesi in sistemul informatics ERP;
- Introduce locatia permanenta a fiecarui tip de materie prima in sistemul informatic (ERP);
- Realizeaza inventare periodice in functie de necesistate (zilnice/saptamanale/lunare/anuale);
- Realizeaza reglaje de stoc in sistemul ERP;
- Pregateste coletele/ambalajele pentrudiferiti furnizori;
- Incarcarea paletilor/coletelor alternatoarelor in camion pentru a fi livrate catre clienti;
- Colecteaza, pregateste si livreaza deseurile catre firma care le preia;
- Mentine si respecta regulile 5S;
- Vine cu propuneri de imbunatatire pentru TOP 5;
- Raporteaza orice problema de receptie sau livrare catre managerul de departament;
- Pastreaza confidentialitatea informatiilor;
- Sa respecte regulile de siguranta la locul de munca;
- Sa coopereze cu angajatorul si/sau cu lucratorii desemnati, atat timp cat este necesar pentru a face posibila realizarea oricaror masuri sau cerinte dispuse de catre inspectorii de munca si inspectorii sanitari, pentru protectia sanatatii si securitatii lucratorilor.
- Sa coopereze cu angajatorul si/sau cu lucratorii desemnati, atat timp cat este necesar pentru a permite angajatorului sa se asigure ca mediul de munca si conditiile de lucru sunt sigure si fara riscuri pentru sanatate si securitate in doemniul sau de activitate.
- Indeplineste orice sarcina data de catre supervizorul direct sau de catre conducere, in legatura cu responsabilitatile postului sau respectarea legii.