Operator contabilitate primara si secretariat

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

450 - 500 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

 Old Team Distribution Brasov firma de distributie bauturi alcoolice angajeaza :

OPERATOR CALCULATOR CONTABILITATE PRIMARA SI SECRETARIAT

Ne dorim :

• Absolvent studii medii / superioare economice
• Experienta minim 2 ani intr-o pozitie asemanatoare
• Cunostinte de contabilitate primara
• Utilizare MS Office- Cunostiinte de Microsoft Office- nivel mediu / avansat;
• Abilitatea de a invata rapid lucruri noi

Bune abilitati de comunicare cu
• Clientii si furnizorii
• Dinamism, initiativa, seriozitate, atitudine orientata catre client si performanta
• Persoana echilibrata emotional, organizata, serioasa, inteligenta, punctuala, cu claritate si coerenta iexprimare, dornica si capabila sa acumuleze noi informatii

Responsabilitatile postului:
• Tine evidenta documentelor contabile
• Arhiveaza documentele contabile pe categorii, in ordine cronologica, zilnic
• Mentine relatia cu departamentul central de contabilitate
• Centralizeaza comenzile primite
• Intocmeste facturi, NIR, chitante, bonuri fiscale, bilelte la ordin
• Intocmeste bonuri de consum si procese verbale de materiale
• Tine evidenta zilnica a registrului de casa, introduce facturile de achizitii marfa etc
• Mentine relatia cu clientii si furnizorii
• Participa la inventariere