Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

italiană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Popești-Leordeni

Se recruteaza si din

București

Cerinte :

- studii medii sau superioare;

- experienta  de minim 6 luni intr-un post similar;

- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;

- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, orientare spre rezultate;

- cunostinte bune de limba engleza si/ sau italiana ;

- cunostinte operarare PC ( Windows, Microsoft Word si Excel, internet);

-abilitati bune de comunicare si relationare cu clientii, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta.

Responsabilitati:

  1. respectarea programului de activitate, a regulilor si procedurilor comunicate de catre conducerea societatii;
  2. cunoasterea detaliata a produselor puse in vanzare de Isopan Est precum si a procesului tehnologic de productie folosit de Isopan Est ;
  3. cunoasterea detaliata a programelor (soft-urilor) pentru : intocmirea ofertelor, lansarea  comenzilor, efectuarea livrarilor si mentenanta post-vanzare;
  4. participarea (la sediul Isopan Est) la intalnirile cu clientii ;
  5. prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  6. intocmirea ofertelor comerciale si a propunerilor de comanda ;
  7. acordarea de consiliere tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
  8. administrarea si dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti ;
  9. stabilirea si dezvoltarea relatiilor profesionale cu clientii organizatiei;
  10. intocmirea si trimiterea periodica a materialelor de sinteza (rapoarte, statistici, sau orice alte situatii solicitate de managementul societatii) ;
  11. participarea activa la sedintele interne precum si la toate formele de pregatire indicate sau organizate de angajator si care pot avea  ca obiect imbunatatirea cunostintelor privind : produsele Isopan, procesul tehnologic utilizat de Isopan, limba italiana si/sau engleza, tehnici de vanzare, relationare, .
  12. utilizarea in mod responsabil a tuturor bunurilor firmei in special a celor predate spre  folosinta individuala si anuntarea imediata a oricarui prejudiciu creat.
  13. cunoasterea criteriilor de evaluare a performantelor profesionale ale salariatilor.

Oferta :

- formare profesionala la locul de munca

-  salariu atractiv

-  transport

- abonament de sanatate

- tichete de masa

- oportunitatea de crestere pe plan profesional intr-un ambient aflat in continua dezvoltare