Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Operator comenzi – Bucuresti

Responsabilitati:

  • Interactioneaza cu clienții prin telefon, e-mail sau față în față;
  • Răspunde prompt solicitărilor clienților;
  • Primeste si inregistreaza in sistemul IT comenzile clientilor (restaurante / statii de alimentare);
  • Verifică și procesează comenzile primite de la client;
  • Controlează livrarea produselor și rezolvă problemele apărute;
  • Controlează și soluționează reclamațiile de calitate;
  • Actualizează periodic formularul de comandă;
  • Comunicarea programului de ordine pentru fiecare client;
  • Mentine relatia cu clientii;
  • Gestionează documentele specifice (anunțuri, facturi);
  • Pregătește facturile pentru serviciile furnizate clienților;
  • Ține evidența interacțiunilor clienților și a comenzilor primite;
  • Înregistrează detaliile cererilor, comentariilor și plângerilor;
  • Comunica și coordonează cu toate departamentele interne;
  • Pregătește rapoarte lunare;
  • Oferă suport managerului CS pentru a verifica eficiența departamentului CS (KPI / controlul costurilor)
  • Oferă formării de inducție noilor angajați;
  • Efectuează orice alte sarcini specifice, în conformitate cu cererile de conducere pentru buna desfășurare a activității

Candidatul ideal:

  • Liceu / Licență;
  • Abilități foarte bune de comunicare;
  • Persoana orientată spre client;
  • 2-3 ani de experiență în serviciul clienți - avantaj;
  • Abilitatea de a rezolva orice conflict sau reclamații pe care clientul le-ar putea avea în conformitate cu politica companiei;
  • Persoana organizată;
  • Cunoștințe de Microsoft Office;
  • Cunoașterea pieței logistice - avantaj;
  • Engleză - nivel avansat .

Beneficii:

  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala – Medicover;
  • Bonus trimestrial;
  • Bonus anul – echivalentul unui salariu net.