Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

În activitatea noastră, Consultantul în colectarea creanțelor are un rol primordial, fiind prima și ultima persoană care interacționează cu debitorul în faza amiabilă de recuperare a datoriei.
Prin puterea sa de convingere, Consultantul negociază lichidarea debitelor cu persoanele care au fost, într-un anumit punct, în imposibilitatea de a-și achita obligațiile financiare față de instituțiile cu care au semnat contracte și evită, astfel, demararea procedurii de executare silită a acestora.

CERINTE:
• Foarte bune abilități de comunicare și negociere;
• Spirit de observație și atenție la detalii;
• Capacitate de a lucra individual, dar și în echipă;
• Orientare către rezultate și realizarea obiectivelor;
• Studii superioare finalizate sau în curs;
• Bune cunoștințe de operare PC – pachetul MS Office (Word, Excel, Outlook).

Descrierea jobului

• Contactarea telefonică a debitorilor în vederea recuperării creanțelor înregistrate în portofoliul APS România;
• Negocierea termenelor și a condițiilor de plată pentru sumele restante;
• Consilierea clienților și informarea acestora în legatură cu situația contractuală și cu aspectele specifice efectuării plăților;
• Înregistrarea informațiilor obținute în urma apelurilor în aplicația de colectare;
• Menținerea standardului de calitate stabilit.

BENEFICIILE OFERITE:

• Salariu fix + bonusuri lunare de performanță;
• Bonuri de masă;
• Decontarea abonamentului de transport;
• Acces la pachete de servicii medicale private;
• Program de lucru flexibil și posibilitatea de a opta pentru program full time sau part time;
• Training-uri și workshop-uri periodice;
• Participarea la evenimentele recreative interne (competiții sportive, Happy Hour, team building-uri etc.);
• Posibilitatea reală de a avansa în cadrul APS România.

Așteptăm cu entuziasm aplicația ta pentru a-ți prezenta întreaga activitate a companiei și multe alte beneficii pentru poziția de Consultant în colectarea creanțelor!

Descrierea companiei

Asset Portfolio Servicing („APS”) este un cunoscut grup financiar care pune la dispozitia clientului servicii de recuperare si management al imprumuturilor neperformante garantate si negarantate din Europa Centrala si de Sud-Est.
Sediul central al APS Holding este situat în Praga, Cehia, cu sedii aditionale in alte opt tari europene si peste 350 angajati in birourile regionale.
APS a fost înființat în 2004 de către Slavia Capital (), dedicandu-se exclusiv colectarii creantelor.
APS România s-a afirmat ca unul dintre cei mai activi manageri ai imprumuturilor performante si neperformante si partener al celor mai mari companii financiare si non-financiare din tara. Mai mult decat atat, APS Romania este singura companie capabila sa gestioneze cazuri corporate, SME si retail garantate, adjudecandu-si 100% din portofoliile de acest gen scoase la vanzare pe piata locala.

  • Interviu online
  • Ce asteptari salariale aveti pentru aceasta pozitie?