Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Câmpina

Se recruteaza si din

Ploiești, Băicoi

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Candidatul ideal

  • Absolvent de Scoala Profesionala - de preferat in domeniu tehnic
  • Calificare in meseria de prelucrator prin aschiere/ mecanic
  • Minim 1 an experienta de Operator CNC pentru operatii de stunjure, frezare, polizare
  • Experienta de lucru masina CNC strung sau centru de prelucrare (frezare si gaurire) piese metalice
  • cunostinte in legatura cu instrumentele de masurare
  • Cunostinte de desen tehnic
  • Abilitati de lucru cu PC
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa

Descrierea jobuluiOPERAREA MAŞINILOR CU COMANDĂ NUMERICĂ:

  • Pregăteşte maşina, sculele, dispozitivele, verificatoarele pentru operaţia ce urmează a fi executată;
  • Verifică dimensional semifabricatul în concordanţă cu planul de operaţie;
  • Transferă programul de pe server şi asigură rularea sa pe maşină, conform fişei de însoţire şi specificaţiilor tehnice;
  • Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, în acord cu specificaţiile tehnice şi instrucţiunile de lucru;
  • Întreţine şi curăţă periodic maşina;
  • Anunţă supervizorul în cazul identificării unor probleme tehnice la funcţionarea maşinii;
  • Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare în condiţii de siguranţă;
  • Asigură trasabilitatea informaţiilor prin completarea fişei de însoţire;
  • Urmăreşte ca toate produsele obţinute în proces să respecte condiţiile de calitate şi condiţiile tehnice.