Operator CNC_STRUNGAR_FREZOR_Germania

Adresa/ adresele jobului

Oradea; Arad; Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

alfa-Horizont oferă locuri de muncă cu angajare directă într-o firmă cu renume din Germania situată la sud de Stuttgart, din domeniul industriei constructoare de mașini.

Descrierea jobului:

perarea, reglarea, eventual programarea strungului / frezei
Urmărirea și respectarea procesului de așchiere a produsului, a suprafeţelor plane si curbe, a profilelor de diferite forme
Executarea pieselor și remedierea eventualelor erori

Cerințe:

Disponibilitate de a lucra în străinatate pe termen lung
Studii medii/școala profesională cu profil tehnic; Cursuri de pregătire: curs de calificare/ de perfecționare în meseria de prelucrător prin aşchiere sau altele înrudite – reprezintă un avantaj;
Experiența relevantă pe un post similar
Cunoştințe temeinice de desen tehnic, toleranțe și control dimensional; cunoştinţe ale proceselor de așchiere
Cunoștințe de limbă germană

Clientul nostru oferă:

Retribuție financiară motivantă
Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbHferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.