Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Turda

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

  • Cunostinte operare masini cu comanda numerica;
  • Cunostinte desen tehnic si tolerante dimensionale;
  • Experienta si cunostinte de prelucrari prin aschiere;
  • Cunostinte despre scule, diapozitive si verificatoare;
  • Cunostinte de SDV, capabil sa faca masuratori cu instrumente de metrologie;
  • Operare PC – nivel mediu;
  • Abilitati de comunicare si relationare in echipa.
  • Absolvent studii medii, scoala profesionala, studii superioare

Descrierea jobului

  • Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru si planul de prelucrare;
  • Inspectia sculelor aschietoare pentru mentinerea calitatii si duratei de viata;
  • Gestioneaza si informeaza supervizorul direct despre starea stocului de scule si consumabile necesare functionarii masinii CNC;
  • Verifica metrologic produsele dupa prelucrare;
  • Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;
  • Realizeaza intretinerea si curatenia zilnica a echipamentelor folosite;
  • Respecta procedurile si prevederile Sistemului de Management al Calitatii;
  • Colaboreaza cu inginerul de productie la imbunatatirea procesului de productie.

Beneficii

  • Salariu in functie de experienta
  • Prime in functie de performantele realizate
  • Ore suplimentare platite
  • Tichete de masa