Tehician CNC - Operator masini cu comanda numerica

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

      De'Longhi este o companie italiană producătoare de aparate electrocasnice, lider global pe anumite segmente. Ne mândrim cu faptul că în România suntem într-o continuă creştere şi am crescut de la 300 angajaţi în 2012 la 2500 în prezent. Am adus proiecte noi, precum Braun sau Nescafe Dolce Gusto şi asta am reuşit-o cu oameni care împărtăşesc valori comune.

BENEFICII:

  • Tichete de masă 15 lei/zi;
  • Masă caldă asigurată în cantina din cadrul fabricii;
  • Transport gratuit;
  • Bonus de performanţă;
  • Programe interne de dezvoltare profesională;
  • Şanse reale de promovare internă.

RESPONSABILITĂŢI

  • Pregăteşte semifabricatul pentru operaţia de prelucrare prin aşchiere;
  • Rulează programul CNC pe maşina cu comandă numerică conform instrucțiunilor de operare şi cu specificaţiile tehnice;
  • Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură;
  • Asigură schimbarea sculelor şi inserțiilor.

CERINŢE

  • Absolvent Liceu/Şcoala Profesională cu profil tehnic, preferabil Prelucrare prin Aşchiere;
  • Cunoştinţe generale despre procesele de prelucrare (frezare, strunjire, rectificare, electroziune, debitare);
  • Cunoştine generale desen tehnic;
  • Cunoştinte despre scule, diapozitive şi verificatoare;
  • Cunoştinte operare calculator (Word, Excel, Outlook);
  • Cunoştinte limba engleză - avantaj;
  • Avantaj experienţă în poziţia de Operator CNC;
  • Disponibilitate de munca in 3 schimburi.