Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Responsabilitati:
-Executa prelucrarea prin aschiere a semifabricatelor metalice feroase si neferoase pe masinile CNC;
-Pregateste utilajul, selecteaza si incarca programul stabilit in planul de operatii pentru productia in curs, astfel incat piesei de executat sa i se asigure cea mai buna calitate;
-Echipeaza masinile CNC cu scule in functie de cerintele desenului tehnic sau ale planului de operatii;
-Opereaza masinile CNC pentru unicate,in functie de cerintele clientului;
-Dezvolta concepte noi in alcatuirea dispozitivelor de sustinere a pieselor, controlul si verificarea pieselor finite cu SDV-urile adecvate;
-Raspunde de calitatea lucrarii executate in conformitate cu procedurile tehnice si instructiunile de lucru.

Cerinte:
- Studii in domeniul tehnic;
- Experienta minim 2 ani in domeniu- constituie avantaj experienta in realizarea pieselor unicat;
- Cunostinte de desen tehnic (citire/interpretare) – nivel avansat;
- Cunoasterea materialelor specifice procesului tehnologic ( si utilaje);
- Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
- Cunostinte de operare PC – nivel avansat;
- Cunostinte de operare si programare strunguri CNC – reprezinta avantaj;
- Citire/interpretare programe – capacitate de ajustare a programului.

Pachet de beneficii:

- salariu competitiv;

- tichete de masa;

- decontare transport;

- oportunitate de dezvoltare a carierei.