Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Oradea

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Oradea

Suntem o companie romaneasca, avand ca domenii principale de activitatate proiectarea si constructia masinilor unelte cu CNC si constructiile mecano-sudate de mari dimeniuni (prelucrarile mecanice cu echipamente CNC, montaje instalatii electrice si hidraulice). Sediul central al companiei se afla la Oradea, insa activam si cu alte doua hale de productie la Cluj-Napoca, respectiv Aiud.

Cautam operatori pentru masina de frezat cu comanda numerica  in locatiile Oradea si Cluj-Napoca

Profilul candidatului:

Persoane capabile in citirea si interpretarea planurilor si desenelor tehnice;
Experiența este un plus, in cadrul companiei urmand sa efectuati traininguri de formare, care va vor ajuta sa deveniti un operator CNC complet;
Persoane polivalente, autonome, cu inititativa si spirit de responsabilitate care sa opereze si programeze utilajele, de la interpretarea desenului tehnic pana la realizarea piesei finite;
Persoane care isi doresc flexibilitate în programul de lucru și sunt dispuse să lucreze în ture (două sau trei schimburi), disponibilitate pentru o perioada indelungata, cu spirit de echipa, rezistente la stres.

Responsabilitati si atributii:

Asigură operarea maşinilor cu comandă numerică în condiţii de siguranţă şi eficienţă, în conformitate cu specificaţiile şi procedurile companiei

OPERAREA MAŞINILOR CU COMANDĂ NUMERICĂ:
- Pregăteşte maşina, sculele, dispozitivele, verificatoarele pentru operaţia ce urmează a fi executată;
- Verifică dimensional semifabricatul în concordanţă cu planul de operaţie;
- Întreţine şi curăţă periodic maşina;
- Anunţă supervizorul în cazul identificării unor probleme tehnice la funcţionarea maşinii;
- Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare în condiţii de siguranţă;
- Asigură trasabilitatea informaţiilor prin completarea fişei de însoţire.