Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

600 - 800 €

Cerințe minime:

  • Studii medii/scoala profesionala
  • Cunostinte in domeniul operarii masinilor unelte cu comanda numerica
  • Minimă experienta cu un utilaj similar
  • Calificare in meseria de strungar - constituie avantaj
  • Cunostinte tehnice - constituie avantaj
  • Permis de conducere cat. B - constituie avantaj.

Descrierea jobului:

  • Pregateste semifabricatul pentru operatia de prelucrare
  • Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare si cu specificatiile tehnice
  • Masoara si verifica piesele folosind instrumentele de masura, conform cerintelor si specificatiilor tehnice
  • Anunta imediat coordonatorul de productie cand identifica probleme tehnice referitoare la functionarea / operarea masinii CNC
  • Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc conditiile de calitate
  • Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite
  • Efectueaza si pastreaza curatenia la masina CNC.

Salariul se negociază în funcție de cunoștințe și competențe.