Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

100 - 150 €

Descrierea jobului:

- operare  pe  un centru de prelucrare CNC  piatră naturală;

- reglarea  utilajului  pentru a obține calitatea impusă de documentația de execuție;

- verificarea  documentației  de lansare a produsului;

- întocmirea  tehnologiei  de prelucrare;

- întocmirea și verificarea programelor de operare pentru utilajele CNC;

- optimizarea proceselor de execuție;

- execuția reperelor conform pieselor scrise și desenate ale unui Proiect;

- măsurarea și verificarea de conformitate sorto-tipo-dimensională a reperelor executate;

- urmărirea  fluxului de producție pentru a asigura finalitatea reperelor în timpul stabilit.

Responsabilități:

- Interpretarea corectă a desenelor tehnice;

- Operarea mașinilor CNC;

- Proiectare asistată de calculator;

- Reglarea utilajului, rularea programelor CNC pe mașini;

- Utilizarea corectă a mașinii în conformitate cu cerințele proprii ale acesteia;

- Asigurarea mentenanței complete a utilajului;

- Verificarea pieselor realizate în raport cu cerințele și specificațiile de execuție;

- Asigurarea calității pieselor produse.

Cerințe:

- Experiență relevantă pe mașini de prelucrare CN cu, 4 și 5 axe;

- Citire si interpretare desen tehnic;

- Proiectare și desenare asistată de calculator;

- Cunoștințe tehnice de specialitate (debitare, frezare, profilare);

- Cunoștințe operare PC;

- Persoană consecventă, meticuloasă.