Operator call center limba franceza

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

Sibiu; Strada Dorului, Sibiu

Se recruteaza si din

Sibiu

Candidat idéal

Dynamique et ambitieux, vous souhaitez acquérir des responsabilités au sein de l'équipe.

Description du poste

Ca operator Call Center vei fi parte a unei echipe tinere si dinamice si vei avea parte de o experienta unica in ceea ce priveste procesul de avizare a daunelor IARD (incendiu, accidente, riscuri diverse).

Cerinte ocupare post:
- OBLIGATORIU : vorbitor de limba franceza NIVEL AVANSAT
- 6 luni experienta intr-un Call Center (avantaj);
- cunostinte minime de utilizare a aplicatiilor Microsoft (Microsoft Office, Internet Explorer, Windows);
- atentie distributiva care sa-i permita desfasurarea unor activitati simultane: raspuns la telefon, introducere date in sistemul informatic, verificare date in sistemul informatic etc.;

Sarcini:
- Preia apelurile telefonice privind instiintarile/avizarile de dauna din partea clientilor companiei;
- Verifica validitatea politiei/politelor de asigurare a/ale clientilor si colecteaza informatiile referitoare la data producerii daunelor precum si imprejurarile in care acestea s-au produs;
- Completeaza in aplicatie avizarea de dauna cu informatiile esentiale oferite de client;
- Instiinteaza clientul cu privire la continuarea procedurii, verificand clauzele contractuale in vederea expertizei si lichidarii daunei
- Transfera apelurile destinate altor departamente/persoane conform procedurilor specifice;
- Ofera clientilor informatiile cerute in masura in care acestea sunt disponibile;
- Raspunde la cererile ce nu au putut fi solutionate imediat;
- Completeaza jurnalul de apeluri si rapoarte de activitate specifice;

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv + bonusuri de performanta
- Suport si training gratuit
- Contract pe perioada nedeterminata
- Posibilitati de promovare
- Loc de munca stabil

Company details

SIB-EX ASIG CONSULT est une société jeune et dynamique, développant plusieur activités conjointement.

Notre politique est d'investir dans nos équipes.
Nous payons mieux, offrons de meilleures conditions de travail et obtenons les meilleurs résultats.

Rejoignez-nous !

Julien Jacquet,

Directeur SIB-EX ASIG CONSULT