Operator call center limba franceza

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

350 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidat idéal

Dynamique et ambitieux, vous souhaitez acquérir des responsabilités au sein de l'équipe.

Description du poste

Ca operator Call Center vei fi parte a unei echipe tinere si dinamice si vei avea parte de o experienta unica in ceea ce priveste procesul de avizare a daunelor IARD (incendiu, accidente, riscuri diverse).

Cerinte ocupare post:
- OBLIGATORIU : vorbitor de limba franceza NIVEL AVANSAT
- 6 luni experienta intr-un Call Center (avantaj);
- cunostinte minime de utilizare a aplicatiilor Microsoft (Microsoft Office, Internet Explorer, Windows);
- atentie distributiva care sa-i permita desfasurarea unor activitati simultane: raspuns la telefon, introducere date in sistemul informatic, verificare date in sistemul informatic etc.;

Sarcini:
- Preia apelurile telefonice privind instiintarile/avizarile de dauna din partea clientilor companiei;
- Verifica validitatea politiei/politelor de asigurare a/ale clientilor si colecteaza informatiile referitoare la data producerii daunelor precum si imprejurarile in care acestea s-au produs;
- Completeaza in aplicatie avizarea de dauna cu informatiile esentiale oferite de client;
- Instiinteaza clientul cu privire la continuarea procedurii, verificand clauzele contractuale in vederea expertizei si lichidarii daunei
- Transfera apelurile destinate altor departamente/persoane conform procedurilor specifice;
- Ofera clientilor informatiile cerute in masura in care acestea sunt disponibile;
- Raspunde la cererile ce nu au putut fi solutionate imediat;
- Completeaza jurnalul de apeluri si rapoarte de activitate specifice;

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv + bonusuri de performanta
- Suport si training gratuit
- Contract pe perioada nedeterminata
- Posibilitati de promovare
- Loc de munca stabil

Company details

SIB-EX ASIG CONSULT est une société jeune et dynamique, développant plusieur activités conjointement.

Notre politique est d'investir daeacute;quipes.
Nous payons mieux, offrons de meilleures conditions de travail et obtenons les meilleurs résultats.

Rejoignez-nous !

Julien Jacquet,

Directeur SIB-EX ASIG CONSULT