Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 950 €

Descrierea postului:

1. Acordarea de asistenţă tehnică prin telefon şi e-mail clienţilor de service:

- preluarea apelurilor telefonice si a e-mail-urilor cu scopul rezolvării problemelor tehnice apărute în utilizarea aplicaţiilor&serviciilor;
- analizarea incidentele semnalate şi asigurarea suportului tehnic telefonic, remote si pe e-mail pentru soluţionarea acestora;
- menţinerea contactului cu clientul până la închiderea cazului de support;
- oferirea consultanţei tehnice telefonic, remote sau pe e-mail în vederea soluţionării problemelor hardware şi software semnalate de către client;
- diagnosticarea incidentelor şi transmiterea problemelor către celelalte departamente implicate;
- urmărirea rezolvării incidentelor;
- documentarea incidentelor întâlnite.

2. Comunicarea incidentelor care necesită intervenţie pe teren:

- transmite inginerilor de service problemele care necesită intervenţia la client;
- realizează interfaţa între client şi echipa de intervenţie până la soluţionarea problemei semnalate.

Cerinţe:

- Abilităţi dezvoltate de comunicare verbală şi scrisă;
- Bune cunoştinţe de operare PC: Windows, Microsoft Office, Internet;
- Punctual şi organizat;
- Orientat către client;
- Orientat către rezolvarea problemelor;
- Atitudine proactivă;
- Lucru în echipă;
- Abilităţi tehnice;
- Disponibilitatea de lucru în schimburi;
- Rezistenţă la stres.

Profil candidat:

- Experienţă profesională de minim 1 an pe o poziţie de operator help desk/call center (avantaj);
- Cunoştinţe hardware şi software - diagnosticare şi depanare;
- Experientă practică în configurarea, depanarea, instalarea de echipamente IT tip laptop, desktop, printer;
- Cunoştinţe sistem de operare Microsoft Windows, Microsoft Office;
- Nivel obligatoriu de studii: minim diplomă de absolvire liceu;
- Cunoaşterea limbii engleze.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;

- Tichete de masă;

- Program de lucru în ture, de luni până duminică, în intervalul 17:30 - 09:00;
- Mediu de lucru competitiv;
- Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut şi dinamic.