Acest job nu mai este activ.

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Cerinţe:

  • Studii medii / superioare;
  • Experienta in industria ambalajelor/sistemelor de calitate reprezinta un avantaj;
  • Atentie, organizare, gandire logica, capacitate decizionala si de finalizare, flexibilitate, orientare catre client si catre performanta ;
  • Cunoasterea pachetului Microsoft Office si limba engleza (nivel conversational).
  • Disponibilitate de lucru în 3 schimburi.

Responsabilitati:

  • Supervizeaza activitatea de control si de calitate din productie;
  • Întocmește analize  / rapoarte de calitate periodice saptamanale/lunare;
  • Efectueaza verificari de prima productie / livrare in conformitate cu fisa de activitate zilnica;
  • Verifica valabilitatea calibrariii aparatelor de masura;
  • Coordoneaza activitati de sortare;
  • Gestioneaza trimiterea certificatelor de calitate catre clienti;
  • Gestioneaza reclamatiile catre furnizori atribuite;
  • Intocmeste fisele din catalogul de defecte si  emite alerte de calitate pe defectul semnalat, sustine si asigura intelegerea alertei de calitate la persoanele implicate in proces;
  • Pentru neconformitatile observate sau comunicate cere aplicarea de  masuri corective;
  • Participa atunci cand i se deleaga la teste ale produselor companiei in DS Smith sau la clienti
  • Cunoaste, gestioneaza si face instructaj pentru toate activitatile si echipamentele  de laborator;
  • Efectueaza audituri de proces (calitate SSM – Mediu  )/ produs / 5S;
  • Aplică prevederile procedurilor de sistem  şi instrucţiunile de lucru specifice;
  • Perfecţionarea  continuă a cunoştinţelor profesionale personale;
  • Respecta indatoririle ce ii revin in legatura cu Normele de sanatate si securitate in munca, PSI, regulile stabilite prin regulamentele si procerurile interne si Regulamentul de Ordine .

Oferim:

  • Pachet salarial foarte atractiv;
  • Asigurare medicala privata;
  • Multiple beneficii extra salariale (prima de Craciun, prima de Pasti, spor de vechime, prima de recomandare);
  • Ore suplimentare dublu plătite;
  • Tichete de masa;
  • Transport gratuit.