OPERATOR CALCULATOR FACTURARE/

Operator Facturare

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

1 Strada Vâlsănești, București

Responsabilitati :

• Intocmirea documentelor de export pentru clienti externi, Invoice si Delivery Note(creare comenzii, avizului, facturii, verificarea preturilor si cantitatiilor);
• Urmarirea incasarilor lunare-clienti externi;
• Realizarea si mentinerea de situatii extracontabile pentru toti clientii externi;
• Mentinerea evidentei rezultatele vanzarilor obtinute, pentru realizarea facturilor de Credit Note-clienti externi; inclusiv intarzierile la plata.
• Realizarea evidentei cu primite;
• Operarea borderourilor pentru clientii interni, zona retail;
• Intocmirea de fise de clienti , extrase de cont;
• Verificarea facturilor de achizitii;
• Mentinerea evidentei retururilor de la punctele de lucru;
• Inregistrarea avizelor de retur pentru toate punctele de lucru.

Cerinte:
- Bune cunostinte de operare PC;
- Abilititati de lucru in Office, in special Excel;
- Experienta in operare intr-un program de contabilitate, cunoasterea programului SAP reprezinta un avantaj;
- Bune abilitati de relationare, organizare, comunicare si lucru in echipa;
- Punctualitate, seriozitate, atentie la detalii.