Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 500 €

Responsabilități:

- Verifica mailurile primite si raspunde la ele, in functie de solicitarile interne sau externe

- Introduce comenzile clientilor, comenzi pe care le primim pe orice canal de comunicatie (fax, mail, EDI, platforme)

- Rezolva litigiile/procesele verbale trimise de partenerii nostri, pe mail/fax/sesizari telefonice, sau din partea colegilor nostri implicati in vanzari DIY (diferente livrare, preturi gresite, discounturi, etc)

- Emite facturile de retur pentru clienti (atunci cand sunt supra-stocuri in magazine, delistari de produse, produse defecte/deteriorate, produse refuzate de client, etc)

- Expediaza facturile pentru firmele DIY (si alti clienti daca este cazul), creeaza AWB-le necesare

- Creaza furnizorii noi in sistem

- Creeaza articole noi in sistem, in baza tabelului de creare de articole noi

- Efectueaza schimbari in nomenclatorul de articole/clienti/furnizori atunci cand este cazul

- Intocmeste bonuri de consum si de transfer – atunci cand e cazul

Cerințe:

- minim studii medii;
- experienta de minim 1 an intr-un post similar;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ;
- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;

- rezistenta la stress
- cunostinte operare PC (Word si Excel, Outlook, Internet,);

unostinte de operare in sisteme ERP

- aptitudine pentru invatare rapida si intelegere;
- spirit de observatie dezvoltat;
- spirit de echipa, sociabilitate;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- mediu de lucru dinamic cu posibilitati de avansare;
- salariu fix si bonusuri pentru atingerea obiectivelor de performanta;