Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

200 - 222 €

Vrei sa coordonezi promovarea online pentru unul dintre cele mai tari proiecte de educatie din Romania?

Sa lucrezi intr-un mediu in care ai libertate, putere de decizie, conduci o echipa si influentezi mii de
vieti?

#JoinOurTeam in biroul de la #Cluj

1. CE TIP DE OM CAUTAM SI CU CE SCOP?

Vrem sa cream un nou sistem de marketing pe care sa-l putem replica in toate liniile de business online pe care le dezvoltam in agentia noastra.

Ne propunem sa fim una dintre cele mai mari agentii de educatie la nivel international.

Ca sa ne atingem obiectivele, avem nevoie de un marketing online world class, si cautam persoana care sa conduca departamentul catre acest nivel de performanta.

Esti cumva omul pe care-l cautam? Hai sa vedem impreuna.

- Ai cel putin 3 ani de experienta in marketing online si esti la curent cu cele mai noi trenduri

- Esti un lider empatic si ai mai condus echipe de cel putiersoane

- Ai atins in trecut obiective financiare de peste 2 milioane de euro prin campaniile pe care le-ai mai facut

- Esti expert in funnel-uri si ai cunostinte solide de sales & marketing online

- Te adaptezi rapid la situatii imprevizibile si ai solutii la probleme

- Daca ai spus DA in gand la fiecare bullet de mai sus, atunci sunt sanse mari ca jobul sa ti se potriveasca.

2. CE RESPONSABILITATI VEI AVEA?

Ai o pozitie de conducere, deci te vei ocupa de:

strategii de marketing
managementul echipei
back-up pentru situatii de criza

Iata cele mai importante 3 rezultate pe care vrem sa le obtii:

Atingi obiectivele de vanzari pe care le stabilim impreuna in campaniile de marketing online

Ne place sa masuram totul ca sa ne bucuram de progres impreuna.

Tintele si rezultatele le stabilim impreună, dar la punctul 6 afli si cu cine vei lua, concret, deciziile

Gestionezi si motivezi echipa de online sales and marketing

Primesti in grija o echipa de oameni valorosi, motivati si inventivi.

E ca si cum ai primi cadou o masina „de fite”, iar tie iti ramane raspunderea sa ajungi cu ea la destinatie.

Tot la punctul 6 iti vom spune din cine se compune, mai exact, echipa ta.

Creezi un sistem de marketing pe care sa-l putem replica in mai multe linii de business

Ne plac automatizarile, asa ca avem incredere in ideile si creativitatea ta. Stim ca daca imbunatatim continuu sistemele si procedurile din firma ridicam nivelul businessului, iar tu poti sa ne ajuti sa crestem ca afacere.

3. CE BENEFICII OBTII DACA OCUPI JOBUL?

Stim ca jobului i se mai spune „serviciu” pentru ca mergem la el in fiecare zi ca sa ii servim pe cei care au nevoie de noi. Totusi, trebuie ca jobul sa te serveasca in primul rand pe tine. Iata ce beneficii primesti concret daca obtii pozitia de Online Marketing Manager:

- Libertate si control pe bugetele din departamentul pe care il conduci.

- Concret, primesti bani pe baza planului de dezvoltare pe care il sustii in fata managementului firmei. Banii ii obtii pe la inceput de an si ai libertatea sa ii coordonezi in beneficiul echipei tale.

- NU trebuie, mai exact, sa ceri ok-uri si sa stai cu lunile pentru fiecare ban pe care trebuie sa-l investesti in proiectele tale. E ca si cum ai avea propria ta firma pe care o controlezi.

- Bugete pentru educatie si oportunitatea sa te dezvolti continuu profesional. Investim in fiecare an sume mari de bani pentru ca oamenii din echipa noastra sa evolueze

- Notorietate si conexiuni cu oameni valorosi.
Concret, proiectele noastre au impact mare in România si strainatate. Orice rezultat pe care il obtii cu noi impreuna iti va aduce recunoasterea pe care o meriti ca marketer.

- Colaborezi cu unii dintre cei mai buni traineri din Romania pentru ca Lorand atrage tot mai multi colaboratori. Oamenii pentru care vei coordona campaniile online au vizibilitate, experienta in business, iar tu ai sanse foarte mari sa castigi din relatia cu ei.

- Veniturile tale NU se plafoneaza daca esti bun si faci performante

In urma cu 4 ani un studiu al unei cunoscute banci din Romania arata ca media cresterii de salarii in firme este de 1% pe an. Concret, angajatii sunt blocati la aceleasi salarii, desi ei evolueaza si isi cresc competenta.

Noi ne dorim sa fii un intraprenor si sa ai cat mai multe posibilitati sa te dezvolti financiar. Impreuna vom stabili tinte de performanta, iar daca poti sa le atingi castigi din ce in ce mai multi bani.

4. CUM E LA NOI IN FIRMA?

Cultura organizationala este unul din lucrurile cu care ne mandrim!

Cautam membri valorosi pentru echipa noastra si iubim sa-i vedem cum se transforma de la o luna la alta dupa ce ni s-au alaturat. Daca vrei un mediu in care sa fii sigur ca evoluezi personal si profesional, il gasesti aici.

Deviza noastra e We#LoveToEducate ! And we love to educate ourselves.

Stim ca putem sa fim cei mai buni in domeniul nostru doar daca ne educam continuu. Iata de ce invatam in fiecare zi si vrem sa fim la curent cu trendurile in domeniu. Apropo, stiai ca avem program de lectura in fiecare dimineata? Da, incurajam oamenii nostri sa invete in fiecare zi.

Ne place transparenta si discutam deschis: de la chestii marunte pana la cele mai mari provocari pe care le avem in echipa.

Iubim sa ne servim clientii si ne bucuram impreuna ori de cate ori primim mesaje in care ei ne spun cum i-am ajutat sa isi schimbe vietile.

Ah! Si sa nu uitam: daca lucrezi cu noi ai colegi alaturi de care nu trece nicio zi fara sa te simti inspirat si sa te

5. VIZIUNEA, MISIUNEA SI PLANUL LA CARE CONTRIBUI?

Iubim oamenii si avem o viziune pentru o lume in care ei traiesc vieti implinite, se dezvolta si obtin rezultatele pe care si le doresc.
Misiunea noastra este sa devenim agentia de educatie lider in Europa, care construieste un viitor mai bun. Si ne-am bucura sa ne ajuti sa ajungem acolo.

6. CU CINE LUCREZI

Oamenii care iti sunt colegi lucreaza pe 4 niveluri de decizie. Cu ei vei face echipa.

Primul nivel este senior managementul format din directorul general, directorul de productie
si directorul comercial. Cu ei impreuna stabilesti directiile generale ale proiectelor pe care le vei dezvolta

Cel de-al doilea nivel sunt managerii de departamente din firma sau middle managementul.

Cel de-al treilea nivel de decizie este in echipa ta.
Vei lucra, mai precis cu 5 marketeri online. 2 dintre oameni lucreaza remote, unul este designer, altul trainee, iar un post e deschis momentan. In departamentul de marketing -
vanzari sunt 7 persoane.

Cel de-al patrulea nivel de decizie sunt consultantii companiei care ne ajuta sa scalam
business-ul. Asadar, directori, marketeri online, designer, trainees si consultanti: aici sunt resursele tale ca tu sa faci o treaba cat mai misto.

7. CUM STII CA JOBUL NU E PENTRU TINE

Poate ca pozitia nu se potriveste cu stilul tau, nivelul de pregatire pe care il ai acum sau valorile in care crezi.
Iata cateva argumente care te pot convinge sa NU iti depui CV-ul pentru pozitia de Online Marketing Manager:

- Nu cunosti diferenta dintre Facebook Ads si Google Ads
- Ti se pare o corvoada sa inveti zilnic
- Lucrezi excelent singur, dar te incurca sa muncesti in echipa
- Te enervezi usor cand altii iti dau feedbackuri
- Faci acelasi lucru de 10 ori si astepti rezultate diferite ☺

Daca te potrivesti cu profilul ideal pentru acest rol, o sa te cautam curand pentru urmatorul pas!

La final, daca decidem ca ne potrivim, te asteptam sa lucram impreuna la viziunea noastra
pentru o lume cu oameni impliniti!