Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

110 - 111 €

Cautam Online Marketer care se pricepe la „palnie” ☺

Vrei sa fii #Marketerul cu libertate si putere de decizie, care influenteaza mii de vieti? #JoinOurTeam in biroul din #Cluj!

1. Ce tip de om cautam si cu ce scop?

Vrem ca pana la finalul anului urmator sa dublam numarul de clienti care ajung la noi prin campaniile online pe care le

Avem nevoie de un online marketer care iubeste cifrele mari în Facebook si Google Analytics. Te bagi? ☺

Iata cum stii daca rolul e potrivit pentru tine:
- Ai deja o experienta de cel putin 2 ani in care ai coordonat campanii de vanzare online cu rezultate bune?
- Esti pragmatic si visator in acelasi timp?
- Iti place sa gandesti strategic si sa faci ca lucrurile sa se intample?
- Ai vrea sa muncesti intr-o echipa de oameni „nebuni” care nu se opresc din planuri, idei si visuri pentru ca ii pasioneaza ceea ce fac?
- Iubesti provocarile in online, dar inca nu ai gasit o echipa cool care te poate ajuta sa inveti intr-o luna cat altii intr-un an?
- Mananci pe paine marketing si vanzari online si le visezi noaptea pe amandoua?
- Stii ca funnel nu inseamna doar o palnie metalica sau burlan pe care le gasesti in strada la vanzatorii ambulanti?

Daca ai raspuns „Da!” la toate intrebarile, citeste in continuare!

2. Ce responsabilitati o sa ai?

Si, pentru ca am ajuns aici... Daca esti persoana pe care o cautam, am vrea sa stii ca responsabilitatea este una dintre calitatile de baza pe care le cautam la

Concret, iti asumi raspunderea pentru proiectele pe care le conduci, iar cand esti in fata provocarilor cauti automat solutii, nu :)

Sa revenim! Iata ce responsabilitati o sa ai ca parte a echipei noastre:
- Faci strategii puternice pentru campaniile online
- Coordonezi campaniile de marketing si folosesti resursele eficient
- Gasesti mesajele irezistibile care fac publicul tinta sa cumpere
- Scrii texte care conving
- Dezvolti si gestionezi funnel-uri de vanzare
- Faci rapoarte, analizezi datele si imbunatatesti conversiile

3. Ce beneficii ai daca lucrezi cu noi

Ne dorim sa fii happy la noul loc de munca, asa ca iti spunem pe scurt ce obtii, concret, daca intri in echipa noastra.

Primul beneficiu e ca avem bugete pentru EDUCATIE. Ca sa fii un marketer bun in online, e necesar sa inveti continuu, sa urmezi cursuri, traininguri sau sa ai acces la materiale premium. Toate costa, dar noi te sustinem cu resursele noastre ca sa inveti si sa cresti rapid ca profesionist.

Cel de-al doilea beneficiu e ca ai un WORK-LIFE BALANCE.
E un loc de munca, nu o „plantatie”, deci programul de lucru e gandit ca sa te poti bucura si de o viata personala de calitate.

Cel de-al treilea beneficiu e ca in firma noastra REZULTATELE se vad si sunt recunoscute: primim mesaje de multumire de la clienti, cifrele in online cresc, reputatia noastra e tot mai mare. Iar tu, ca online marketer, vezi in fiecare moment contributia pe care o aduci la toate acestea.

Cel de-al patrulea beneficiu e ca ai o CARIERA alaturi de
Concret, poti sa cresti, sa ocupi in timp pozitii mai inalte, iar performantele tale se vor simti si in banii pe care ii

4. In ce atmosfera o sa lucrezi

Cultura organizationala este unul din lucrurile cu care ne mandrim! :)

Cautam membri valorosi pentru echipa noastra si iubim sa vedem cum oamenii se transforma de la o luna la alta dupa ce ni s-au alaturat. Asa ca, daca vrei un mediu in care sa fii sigur ca evoluezi personal si profesional, il gasesti aici.

We #LoveToEducate! And we love to educate ourselves. Asta e o mantra pentru

Stim ca putem sa fim cei mai buni in domeniul nostru doar daca ne educam continuu. Iata de ce invatam in fiecare zi. Vrem sa devenim tot mai buni si sa fim la curent cu trendurile.

Apropo, stiai ca avem program de lectura in fiecare dimineata? ☺

Ne place transparenta si discutam deschis, fie ca e vorba de la lucruri marunte sau de cele mai mari provocari pe care le avem in echipa.

Iubim sa ne servim clientii si ne bucuram impreuna ori de cate ori primim mesaje in care ei ne spun cum i-am ajutat sa isi schimbe vietile.

Si, ultimul lucru, dar nu cel din urma, daca o sa lucrezi cu noi vei avea colegi alaturi de care nu trece nicio zi fara sa te simti inspirat si sa te

5. Viziunea, misiunea si planul la care o sa contribui

Iubim oamenii si avem o viziune pentru o lume in care ei traiesc vieti implinite, se dezvolta si obtin rezultatele pe care si le doresc.

Misiunea noastra este sa devenim agentia de educatie lider in Europa, care construieste un viitor mai bun. Si ne-am bucura sa ne ajuti sa ajungem :)

6. Cine iti va fi lider?

Echipa de marketing este condusa de Adel Jewad. Cu el o sa lucrezi direct.

Adel a condus si majoritatea campaniilor noastre online in ultima vreme. Si te va ajuta sa te integrezi cat mai repede in echipa si sa intri in paine

Nu se supara foarte tare pe tine daca ii pronunti numele gresit. E calm si ☺

Iubeste sa isi ajute oamenii sa se dezvolte. Se gandeste mereu cum sa le ofere cel mai bun context in care sa aiba parte si de provocari, dar si de sustinere.

Adel crede in puterea echipei si e inspirat de oamenii care traiesc autentic si isi pun potentialul in valoare. Isi ajuta mult colegii si abia asteapta sa te alaturi echipei!

Apropo, daca participi la evenimente de dezvoltare personala, probabil l-ai vazut ca speaker la mai multe dintre ele. Ii place sa tina discursuri motivationale pentru tineri, deci gandeste-te cum ar fi sa ai un mentor ca ☺

7. Nu aplica daca

- Nu ai experienta cu vanzarea online si nu esti in tema cu instrumente ca Facebook Ads, Messenger Bots, Email Marketing, Google AdWords si Analytics etc.
- Nu intelegi foarte bine ce inseamna un funnel, cum se creeaza si optimizeaza.
- Nu ai gestionat pana acum echipe cel putin la nivel de proiect.
- Nu iti place sa te educi continuu despre marketing, vanzari si online.
- Nu poti sa gandesti la rece in fata provocarilor.
- Nu intelegi importanta numerelor si nu le folosesti ca sa iti imbunatatesti munca.

Daca te potrivesti cu profilul ideal pentru acest rol, o sa te cautam curand pentru urmatorul pas!

Si, daca decidem ca ne potrivim, te asteptam sa lucram impreuna la viziunea noastra pentru o lume cu oameni impliniti!