Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilități (sinteză):

  • actualizarea informațiilor afișate pe siteul de rezervări hoteliere Tourneo (poze, tarife, promoții, etc);
  • introducerea în site a noilor hoteluri contractate;
  • interacționarea cu partenerii hotelieri pentru clarificarea informațiilor ce trebuie actualizate.

Cerințe:

  • gândire analitică;
  • abilități în operarea programelor informatice;
  • abilități de comunicare; ușurință și coerență în exprimare;
  • abilități de lucru în echipă;
  • limba engleză (nivel mediu/avansat);
  • nefumător;
  • persoană veselă, zâmbitoare, calmă;
  • atitudine dinamică, optimistă;
  • atenție distributivă;
  • atenție la detalii.

Pot fi privite ca avantaje, dar NU reprezintă condiții obligatorii:

  • cunoștințe generale despre MySQL / PHP;
  • experiența în domeniul hotelier / agenții de turism.

Beneficii:

  • mediu de lucru modern, activ, motivant;
  • program de lucru relativ flexibil;
  • posibilitatea de formare, dezvoltare și avansare profesională;
  • oportunitatea de a învața de la o echipă experimentată și profesionistă, într-o importantă agenție de turism;
  • servicii medicale gratuite oferite de MedLife (abonament Business);
  • contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

  • Interviu online
  • Vă mulțumim pentru intenția dvs. de a face parte din echipa Tourneo! Pentru o mai bună organizare a procesului de selecție, va invităm să participați la un scurt test online și să răspundeți la următoarele întrebări:
  • 1. Care este următorul număr din seria: 1; 4; 9; 16; 25 ?
  • 2. Dacă avem x=4 si y=7, care este rezultatul expresiei: x+4 * 7-2 * y-3
  • 3. Luni, miercuri și vineri, între 9:00 și 18:00 se aplică regula A. Marți și joi între 9:00AM si 11:30PM se aplică regula B. În restul perioadei, inclusiv noaptea, se aplică regula C. În câte ore dintr-o săptămână se aplică regula C?
  • 4. O mașină consumă 9 litri de benzină la 100 km parcurși în localitate și 5 litri la 100 km în afara localității. Prețul benzinei este de 5 lei/litru. Cât costă benzina aferentă unui drum de 220 km, din care 70 km în localitate.
  • 5. Un depozit are în stoc un produs cu preț recomandat de 40 lei. Produsul este vândut unui comerciant cu o reducere de 20% din prețul recomandat. Comerciantul vinde produsul către un client punând un adaos de 15% la prețul său de cumpărare. Care este prețul cu care clientul final cumpără produsul?