Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Gara Herăstrău, București

twispay - Acolo unde expertiza financiara intalneste tehnologia de ultima generatie, pentru a-i ajuta pe comercianti sa atinga adevaratul potential al propriului business.

twispay isi doreste sa devina una dintre institutiile financiare de top din Europa. Pentru a implini acest scop, dorim sa ne marim echipa operationala oferind o oportunitate pentru functia de Ofiter de Settlement si Reconcilieri.

Responsabilitati

  • Contabilitate (settlement) pentru operatiunile de acceptare cu carduri emise sub sigla Organizatiilor Internationale de Carduri Visa si MasterCard.
  • Reconcilierea conturilor si efectuarea de note contabile pentru operatiunile legate de activitatea de acceptare carduri neautomatizata in totalitate.
  • Reconcilierea conturilor la nivel de centrala si a conturilor tranzitorii, respectiv efectuarea de corectii a inregistrarilor contabile.
  • Stabilirea si mentinerea relatiilor cu Departamentul de Contabilitate si Departamentul IT pentru decontarea si contabilitatea la nivelul activitatii cu carduri.
  • Imbunatatiri ale monografiei contabile privind activitatea de carduri in colaborare cu Departamentul de Contabilitate.
  • Operatiuni zilnice, precum inregistrarea, verificarea si solutionarea refuzurilor la plata prin efectuarea notelor contabile specifice.
  • Solutionarea problemelor legate de ecommerce, precum tranzactii cu erori, tranzactii care nu s-au postat pe conturile comerciantilor.
  • Sprijin direct oferit personalului din echipa de vanzari si clientilor pentru o gama larga de probleme legate de activitatea de acceptare carduri, precum informatii privind suma disponibila pe cont si tranzactiile efectuate de comercianti,
  • Pregatirea rapoartelor zilnice/saptamanale/lunare legate de activitate.
  • Documentare cu privire la Organizatiile Internationale de Carduri Visa si MasterCard.
  • Setarea comerciantilor in platforma tehnica si monitorizarea acestora.

Despre tine

  • Experienta anterioara de minim 2 ani pe un post similar;
  • Absolvent/a a unei facultati din domeniul financiar/economic;
  • Cunostiinte avansate limba engleza;
  • Cunostiinte avansate operare PC & suita Microsoft Office;

Daca esti o persoana organizata, analitica si iti place sa lucrezi in domeniul fin-tech, atunci hai sa ne cunoastem!