Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

RESPONSABILITATILE POSTULUI

  1. Asigura mentinerea unei relatii solide cu clientii, in activitatea de servicii clienti.

  2. Actioneaza ca punct unic de contact in legatura cu solicitarile clientilor referitoare la produsele si serviciile detinute in cadrul companiei.

  3. Efectueaza o gama larga de activitati in vederea solutionarii cererilor formulate de clienti.

  4. Ofera informatii/raspunsuri la solicitarile clientilor (email, telephonic), despre produsele si serviciile companiei, explica politicile companiei in relatia cu clientul.

  5. Verifica/completeaza documentatiile primite din partea clientilor, referitoare la dosarele de maturitate, rascumparare, modificare date client etc, in vederea procesarii acestora de catre serviciile/departamentele abilitate.

  6. Acorda consiliere si sprijin clientilor in etapa de servisare a acestora (post vanzare), ca de exemplu:

  • Poate oferi informatii cu privire la servicii si produse pentru a-I sprijini in luarea unor decizii cu privire la un produs

  • Poate prezenta actualizari ale produselor existente

  • Poate prezenta posibilitati de upgradare a produsului detinut/a serviciilor oferite de companie clientilor

  1. Efectueaza apeluri „de iesire” (outbound) - legate de studii, actualizarea datelor de contact, servicii de verificare și, posibil, de telemarketing sau de vânzări

  2. Investigheaza si mentine legatura cu alte servicii/departamente pentru rezolvarea prompta a nevoilor/solicitarilor clientilor.

  3. Mentine legatura cu functiunile de vanzari pentru punerea în aplicare și funcționarea eficientă a mecanismelor și proceselor serviciilor post-vânzare.

Profil candidat

  • 1-2 ani de experienţă pe o pozitie similară;

  • experienta in asigurari reprezinta un avantaj.

  • Diplomă de licență (drept, comunicare, afaceri, marketing constituie un avantaj).

  • Engleza – nivel mediu;

  • Cunostinte avansate de calculator;

  • Spirit organizatoric si de observatie;

  • Promptitudine in rezolvarea sarcinilor incredintate;

  • Capacitate de analiza si sinteza;

  • Abilitati de comunicare si relationare;

  • Atitudine pozitiva;

  • Tact, politete.