Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

123 - 124 €

Sarcini si responsabilitati:

- Furnizarea, mentinerea si monitorizarea documentatiei necesare pentru a demonstra conformitatea cu GDPR, inclusiv a documentelor interne;

- Revizuirea documentatiei contractuale, inclusiv a Contractelor de Prelucrare a Datelor (DPA) pentru a asigura conformitatea cu cerintele GDPR.

- Informarea, instruirea si consilierea profesionala a personalului cu privire la obligatia acestora de a se conforma prevederilor GDPR;

- Monitorizarea respectarii GDPR, a legilor si reglementarilor locale relevante si informarea la timp a partilor interesate din cadrul companiei cu privire la orice schimbari;

- Principal punct de contact pentru angajati si persoanele vizate, coopereaza cu toti membrii personalului in probleme de protectie a prelucrarii datelor cu caracter personal;

- Crearea de inventare, detinerea si pastrarea de registre pe baza informatilor furnizate de departamentele din cadrul companiei care sunt implicate in prelucrarea datelor cu caracter personal;

- Oferirea de consultanta companiei cu privire la informarile privind prelucrarea datelor personale catre persoanele vizate, la momentul colectarii datelor lor personale.

Cerinte:

- Studii superioare juridice; Cunostinte juridice in domeniul protectiei datelor;

- Experiență în legislația și practicile de protecție a datelor la nivel national si european, precum și o intelegere adecvata a prevederilor GDPR, constituie avantaj;

- Abilitati tehnice de intelegere a proceselor si operatiunilor de prelucrare efectuate intr-o companie;

- Cunostinte de project management constituie avantaj;

- Cunostinte operare PC;

- Limba engleza;

- Capacitate de analiza si sinteza,

- Aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii.