Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Profilul tau:

  • Studii superioare;
  • Experienta in pozitii similare sau in ariile Compliance / Business Process / Business Organization Management / IT security;
  • Foarte bune cunostinte de utilizare PC (MS Office);
  • Limba engleza – nivel avansat;
  • Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Integritate si buna reputatie.

Responsabilitati principale:

  • Elaboreaza politica si procedurile GDPR si monitorizeaza continuu intreg procesul de GDPR;
  • Ofera suport in implementarea elementelor esentiale ale GDPR;
  • Raspunde de implementarea planului de masuri propus de consultantul extern.
  • Ofera asistenta si se pronunta asupra actiunilor necesare atunci cand are loc o incalcare a securitatii datelor sau un alt incident; notifica autoritatea si persoanele vizate, dupa caz;
  • Informeaza si consiliaza angajatii care se ocupa de prelucrarea datelor, cu privire la obligatiile care le revin conform legii;
  • Promoveaza in cadrul organizatiei cultura de protectie a datelor;
  • Atunci cand este invitat, participa la sedintele organelor de conducere si analizeaza in prealabil documentatia cu impact pe protectia datelor in vedere formularii de opinii;
  • Redacteaza un raport anual al activitatilor DPO, supus aprobarii conducerii;
  • Asigura monitorizarea conformitatii cu GDPR prin: colectarea de informatii pentru a identifica operatiunile de prelucrare, analizeaza si verifica conformitatea operatiunilor de prelucrare; informeaza, consiliaza si emite recomandari operatorului sau persoanei imputernicite;
  • Creeaza inventare si detine un registru al operatiunilor de prelucrare baza infromatiilor furnizate de diferite departamente din cadrul organizatiei.

Oferta ASIROM:

  • Salariu corespunzator responsabilitatilor si pozitiei;
  • Beneficii suplimentare conform regulilor interne;
  • Programe de dezvoltare profesionala si competente;
  • Mediu de lucru dinamic si profesionist.