Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Curtici

Ofiterul de cont este responsabil pentru furnizarea de servicii si procesarea de tranzactii cu numerar si fara numerar catre clientii PF si PJ, promovarea si vanzarea produselor si serviciilor PF in conformitate cu standardele de calitate ale bancii.

Responsabilitati:

• Promoveaza si participa activ la vanzarea produselor si serviciilor specifice clientilor PF
• Identifica nevoile clientilor, recomandand serviciile si produsele adecvate
• Furnizeaza servicii si proceseaza tranzactii fara numerar catre clientii bancii PF si PJ (instrumente de plata de credit si debit in RON, ordine de plata in valuta, cecuri comerciale si necomerciale, etc) in conformitate cu normele si procedurile bancii
• Ofera servicii si efectueaza tranzactii cu numerar (in RON si valuta) pentru clientii bancii PF si PJ

Cerinte:
• Studii superioare, de preferinta economice
• Experienta in domeniul financiar - bancar
• Preferabil experienta in vanzari
• Cunostinte despre produse si servicii bancare
• Abilitati de operare PC
• Flexibilitate, responsabilitate
• Atentie, spirit de organizare, rigurozitate