Operator credite prin telefon (call center)

consilier vanzari - lucrator comercial - call center

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov; București

Responsabilităţi:

• preia/initiază zilnic apeluri, respectând interviul de relaţionare cu clientul în vederea încheierii contractelor de credit de nevoi personale/solutionării solicitărilor clienţilor;
• propune soluţii de creditare adaptate nevoilor fiecărui client;
• consiliează clientul în vederea obţinerii şi completării documentaţiei de credit;
• finalizează fiecare apel printr-o rezoluţie;
• comunică şi colaborează eficient cu colegii în vederea îndeplinirii obiectivelor pe echipă/departament.

Cerinte:

• abilitati de comunicare si ascultare;
• abilităţi de vânzare şi relaţionare cu clientul la telefon;
• abilităţi de negociere;
• orientare spre rezultate;
• orientare spre client;
• spirit de echipă;
• operare PC: Word, Excel.

Beneficii:

• sesiuni de training specializate pentru cunoaşterea procedurilor de lucru şi a produselor companiei;
• salariu atractiv;
• tichete de masă;
• bonusuri în funcţie de atingerea target-ului;
• abonament medical la o clinică privată;
• reduceri la sălile de sport partenere;
• un mediu de lucru plăcut cu multe oportunităţi de dezvoltare profesională în domeniul financiar bancar;
• posibilitatea de a lucra în cadrul unei multinaţionale cu o cultură organizatională orientată către client.

Descrierea companiei

Cetelem IFN SA este lider pe piaţa creditelor de consum din România şi face parte din grupul financiar francez BNP Paribas Personal Finance. Cetelem, ca marcă comercială a grupului BNP Paribas Personal Finance, este considerat numarul 1 pe piaţa creditului de consum în Europa iar prezenţa în 30 de ţări ale lumii cu pestede angajaţi certifică experienţa şi forţa ce însoţesc activitatea sa. Din 1999 Cetelem (BNP Paribas Personal Finance) este membru al BNP Paribas şi se constituie într-o filială specializată în creditul de consum. Apariţia Cetelem pe piaţa românească a avut loc în mai 2005 prin preluarea societăţii Credisson International SRL.

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?