Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

  • Esti o persoana perseverenta si dinamica? Vrei sa lucrezi alaturi de un colectiv deschis, care isi ofera sprijin reciproc?
  • Vrei sa iti cultivi dorinta de a invata lucruri noi si orientarea spre rezultate?
  • Iti propui sa lucrezi intr-un domeniu provocator, competitiv si in continua schimbare?

Atunci, nu ezita sa aplici!

Experienta in activitati de Call Center/ Credit Collection sau in institutii financiar-bancare constituie un avantaj;
Studii superioare finalizate
Abilitati foarte bune de comunicare
Orientare catre rezultate & rezistenta la stres

Descrierea jobului

Obiectiv:
Indeplinirea targeturilor prin intreprinderea tuturor masurilor necesare in vederea recuperarii creantelor administrate de catre Companie si a sumelor datorate de debitorii din portofoliul alocat.

sa intreprinda orice actiuni, pentru realizarea obiectivelor generale stabilite de Conducerea Societatii, in conformitate cu Procedura de Colectare - Recuperare a Sumelor Datorate;
sa analizeze in detaliu provenienta sumelor datorate de clientii persoane fizice sau juridice;
sa adapteze strategia privind fiecare client in parte, pe baza analizei situatiei debitorului, a garantiilor si a asteptarilor viitoare, in conformitate cu prevederile Procedurii de Colectare - Recuperare a Sumelor Datorate;
sa analizeze situatia sumelor achitate de catre debitori;
sa asigure urmarirea implementarii si mentinerii aplicarii prevederilor legislatiei in vigoare si a reglementarilor interne ale Societatii in ariile de responsabilitate;
sa intocmeasca, sa verifice si sa transmita Conducerii Societatii analize si rapoarte specifice activitatii desfasurate.

Descrierea companiei

Postul este in cadrul subsidiarei Improvement Credit Collection, parte din grupul financiar Banca Transilvania.
Este o companie furnizoare de servicii de colectare a creantelor, prin proceduri extra-judiciare si prin intermediul procedurilor judiciare.
Din anul 2016 sediul social al Companiei ICC este in Cluj-Napoca si sediul secundar in Bucuresti.
Oferta ICC pentru clientii sai este reprezentata de toate tipurile de activitati de debt management si de colectare (colectarea de creante in faza amiabila si in faza legala, B2C, B2B).

Banca Transilvania (BT) este cel mai mare grup financiar din Romania. Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari.

Banca Transilvania are 2,5 milioane de clienti, aproape 500 de sedii si peste de colegi in echipa. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Este singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking, realizat de Brand Finance si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.