Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov; București

Responsabilităţi:

• consilierea prin telefon a clienţilor şi a potenţialilor clienţi în vederea încheierii contractelor de asigurare promovate de    Cetelem Asigurări;

• propunerea soluţiilor de asigurare potrivite nevoilor fiecărui client;

• respectarea etapelor de vânzare în interacţiunea cu fiecare dintre clienţii companiei.

Cerinţe:

• studii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat;

• certificare în domeniul asigurărilor – reprezintă un avantaj;

• experienţă în utilizarea pachetelor şi programelor utilitare: MS-Office (Excel, Word);

• capacitate de analiză şi sinteză;

• abilităţi de organizare;

• abilităţi de comunicare;

• orientare spre atingerea rezultatelor;

• orientare spre client.

Beneficii:

• salariu atractiv;

• tichete de masă;

• bonusuri în funcţie de atingerea target-ului;

• abonament medical la o clinică privată;

• reduceri la sălile de sport partenere;

• un mediu de lucru plăcut, cu multe oportunităţi de dezvoltare profesională în domeniul financiar bancar;

• posibilitatea de a lucra în cadrul unei multinaţionale cu o cultură organizatională orientată către client.

Descrierea companiei

Cetelem IFN este lider pe piaţa creditelor de consum din Romania, beneficiind de experienţa de peste 50 de ani a grupului financiar francez BNP Paribas Personal Finance. În afara creditelor de consum în magazine, Cetelem IFN oferă clienţilor săi carduri de credit, credite auto şi credite de nevoi personale, cu acordare prin telefon sau internet.

Cetelem IFN SA are peste 600 de angajaţi, aflaţi în peste 190 de oraşe de pe întreg teritoriul României. Majoritatea activează în reţelele de magazine ale partenerilor nostri, în birourile de credit Cetelem.

A avea în grijă sute de mii de clienţi ai creditului de consum Cetelem din România necesită o echipă unită, o diversitate de cunoştinţe, talente şi ambiţii.

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?