Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

23 Bulevardul Octavian Goga, București

Responsabilităţi:

Preluarea apelurilor şi contactul cu notariatele. Verificarea şi pregătirea documentelor pentru legalizare. Întreţinerea bazelor de date de furnizori şi clienţi. Înregistrarea comenzilor.

Planificarea şi coordonarea proiectelor de traduceri de la ofertare până la livrarea traducerii; contactul cu clienţii, întocmirea de oferte, negocierea tarifelor, gestionarea comenzilor, menţinerea evidenţelor comenzilor.
Cerinţe:
- Studii finalizate (ideal limbi străine) sau student(ă) la Master
- Cunoaşterea foarte bună a limbii engleze şi a gramaticii limbii române
- Cunoştinţe avansate PC (MS Office, Internet)
- Persoană amabilă şi echilibrată, organizată, atentă la detalii, cu putere mare de concentrare şi eficientă în gestionarea timpului
- Cunoaşterea unei a doua limbi străine reprezintă un avantaj
- Experienţa administrativă reprezintă un avantaj
- Disponibilitate de a învăţa
Oferim: loc de munca stabil pe termen lung, salariu motivant, dezvoltare continuă, infrastructură modernă, lucrul cu CAT Tools, domeniu de lucru interesant, posibilitate de specializare într-unul sau mai multe domenii de traducere şi/sau revizie, contact cu clienţi externi, posibilitate de avansare la funcţia de project manager junior/senior sau traducător/revizor.