Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Balotești

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

435 €

Descrierea postului
- Gestionarea activitatii specifice de asistenta front office si de suport operational pentru derularea corespunzatoare a intregii activitati de office management la nivelul companiei, conform standardelor de reprezentare, conduita si comunicare specifice companiei;
- Derularea activitatii de secretariat;
- Gestionarea in mod adecvat a corespondentei (facturi, corespondenta comerciala, diverse adrese, dupa caz), intocmirea si mentinerea unei evidente scrise corecte, actualizate si complete in toate registrele de evidenta scriptica sau online, conform procedurilor interne de lucru;
- Asigurarea rolului de interfata in ceea ce priveste clientii externi si interni, precum si in relatia cu curierii / diversi terti aflati in diverse relatii comerciale cu compania;
- Acordarea de suport in toate activitatile specifice de secretariat - preluare si directionare apeluri telefonice, triere si directionare adecvata a corespondentei, managementul documentelor si al arhivei de documente;
- Preluarea unor diverse sarcini cu caracter logistic & administrativ, dupa caz, respectiv organizarea de evenimente de marketing, media sau PR (conferinte de presa, reuniuni de lucru) sau deplasari in interes de serviciu ( rezervari bilete de avion, hoteluri, asigurari de calatorie sau inchirierea altor mijloace de transport conform specificului deplasarii);
- Elaborarea, editarea si traducerea anumitor documente.

Cerinte specifice ale postului :
- abilitati specifice de office assistant / assistant manager pentru intreaga gama de activitati specifice de birou;
- abilitati avansate de comunicare, cu respectarea standardelor de conduita, comunicare si reprezentare specifice unui nivel ridicat de profesionalism;
- abilitati avansate de secretariat, inclusiv de management al documentelor;
- utilizator experimentat PC - suita de programe MS Office, Internet (abilitati de research adecvat);
- abilitati de organizare si management al timpului, efectuarea cu atentie si rigurozitate a unor sarcini cu caracter repetitiv, respectarea unor proceduri interne specifice de lucru pentru organizarea de sedinte sau diverse evenimente;
- nivel studii - studii superioare (finalizate, de preferat in domeniul economic, drept, birotica, PR & Comunicare sau management al afacerii);
- limba Engleza - nivel avansat (scris si vorbit).

Caracteristici personale ale titularului de post:
- Persoana cu abilitati avansate de organizare si management al activitatii de birou, in toate subdomeniile specifice - secretariat, receptive, registratura, intefata clienti interni si externi, PR;
- Persoana cu deprinderi avansate de comunicare si relationare, proactiva si capabila sa faca fata simultan unor sarcini multiple, cu un grad ridicat de varietate si complexitate, precum si la lucrul in conditii de stress sau deadline-uri stricte;
- Persoana cu foarte bune abilitati de organizare si auto-organizare;
- Persoana care manifesta in mod natural si permanent amabilitate, distributivitate, atentie, precum si rezistenta la stress sau sarcini de rutina;
- Abilitati de ascultare activa si rezolvare a problemelor;
- Rigurozitate, rapiditate si acuratete in executie, atentie la detalii.

Oferta
Angajare cu contract  individual de munca, pachet salarial motivant conform politicii salariale a companiei si posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung.