Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 800 €

Responsabilitati

* Preluarea, inregistrarea si rezolvarea prin telefon a problemelor tehnice intampinate de clienti;

* Monitorizarea alarmelor aparute in retelele de transport IP/SDH/PDH si voce, identificarea problemelor si urmarirea rezolvarii acestora;

* Urmarirea functionarii in parametri normali a retelei metropolitane si nationale;

* Configurari minimale de Linux si Cisco (interfete, route, firewall, servicii, NAT);

* Configurare minimala de Windows (configurare retea, e-mail, depanare ping/traceroute);

* Completarea periodica a rapoartelor interne.

Cerinte

* Daca esti student sau absolvent de studii tehnice, ai cunostinte teoretice despre cateva din urmatoarele: functionarea protocoalelor TCP/IP, retele (nivele OSI, organizarea DNS , VLAN-uri); ierarhia SDH, retele optice sau VoIP atunci la noi vei capata experienta practica.

* Avem nevoie de persoane cu bune abilitati de identificare si rezolvare a problemelor, cu foarte bune abilitati comunicare, cu atitudine proactiva si orientati catre client. De asemenea de preferat este sa fiti rezistenti la stres si cu disponibilitate de a lucra in ture (noaptea, de sarbatori).

* Certificarile/cursurile Cisco, experienta pe o pozitie similara, experienta in utilizarea instrumentelor de monitorizare de retea reprezinta un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)
Ofera noastra cuprinde angajare cu contract de munca, posibilitatea de a lucra intr-un program full-time/part-time sau in ture, training. Aveti sansa de a lucra intr-un ISP de top, cu posibilitati de avansare rapida.