Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Cerințe:

  • Studii superioare absolvite în domeniul IT;
  • 2+ ani experiență în administrarea sistemelor de operare Linux;
  • Cunoștințe de operare hardware și software;
  • Cunoștințe de funcționare a unui dispozitiv de stocare pe Cloud;
  • Limba engleză la nivel avansat;
  • Persoană responsabilă și cu abilități excelente de comunicare.

Responsabilități:

  • Operarea și administrarea rețelelor harware și software;
  • Instalarea și întreținerea conectivității rețelelor LAN, WAN, Intranet și Internet;
  • Configurează modul de funcționare al rețelei și asigură compatibilitatea acesteia;
  • Monitorizează, implementează și menține la zi securitatea datelor;
  • Supraveghează, analizează și modifică performanțele sistemului;
  • Oferă suport utilizatorilor și asigură disponibilitatea rețelei pentru a accesa informația.

Oferta:

  • Pachet salarial atractiv
  • Program de lucru full time
  • Asigurare medicală

Compania aganjatoare este un furnizor de infrastructură IT locală care pune la dispoziție un centru de date dedicat stocării, protecției și întreținerii datelor. Prin serviciile oferite utilizatorii au posibilitatea de a accesa informația stocată pe un dispozitiv cloud printr-o interfață virtualizată.