Adresa/ adresele jobului

București

Descriere

  • Tip Job: Full Time, Permanent
  • Nivel cariera: Oricare
  • Departament: Software
  • Localizare: Bucuresti, Romania
  • Data start: oricand

Cerinte

  • Experienta in programare C# (WinForms, WebForms/MVC)
  • Experienta in dezvoltarea de aplicatii folosind baze de date relationale (Oracle, SQL Server, MySQL, PostgreSQL) folosind ORM (nHibernate, Linq)
  • Experienta in programarea HTML5/CSS3
  • Experienta in tehnologii client: Java Script, jQuery si HTML
  • Experienta in dezvoltarea de servicii web precum REST si SOAP/XML
  • Cunostinte de utilizare ale metodologiile Agile, Scrum, UML
  • Flexibil, comunicativ si team player
  • Initiativa, spirit analitic si atentie la detalii
  • Avantaj cunostinte legate de dezvoltarea de aplicatii Windows CE/Mobile/Embedded folosind .NET Compact Framework sau .NET Micro Framework.

Responsabilitati

  • Analiza si intelegere cerintelor
  • Propunerea solutiei tehnice, dezvoltarea si testarea ei
  • Colaborare cu colegii din echipa pentru a defini si dezvolta noi functionalitati
  • Analiza si corectarea erorilor cat si optimizarea continua a codului
  • Documentare solutiilor dezvoltat

Ce iti oferim?

  • Salariu atractiv
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Posibilitatea obtinerii de certificari
  • Super colegi
  • Un scaun confortabil si cafea buna 🙂