Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Câmpina

Se recruteaza si din

Brașov, Ploiești

Candidatul ideal

  • Liceu/ Scoala Profesionala, de preferat in specializarea Prelucrător prin aşchiere/ Mecanica
  • Certificare SNT-TC-1A sau ISO 9712 Nivel II sau III in Ultrasonic (US), Particule Magnetice (PM) si Lichid Penetrant (LP)
  • 1 an experienta examinare nedistructiva (NDE)
  • Cunostinte de desen tehnic
  • 1 an experienta in industria grea sau echipament petrolier, este un avantaj

Descrierea jobului

  • Realizeaza activitatile de NDE (lichide penetrante, control cu ultrasunete, pulberi magnetice);
  • Indentifica si urmareste neconformitile raportate si initiaza rapoartele de neconformitate (NCR)
  • Asigura implementarea actiunilor corective pentru neconformitatile descoperite in timpul auditurilor interne, de client, terta parte si externe realizate in aria de productie
  • Respecta toate etapele de inspectie conform planurilor de calitate (QP), pentru a asigura calitatea produsului conform cerintelor clientului;
  • Urmareste verificarea metrologica a echipamentelor de inspectie utilizate pentru a asigura respectarea verificarii, conform programarii stabilite
  • Foloseşte echipamentul de control NDE specific metodei si conform calificarii (UT, MT, PT, IUT)