Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Music Playlist Editor

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Job remote (activitatea se desfășoară de la domiciliu/telemuncă)
Adresa
Salariu net pe luna
600 - 700 €
Posturi disponibile
3

Cine suntem?

Suntem un grup care activează în industria muzicală, devenind lider al playlisturilor muzicale independente la nivel global. Energia și munca noastră se răspândesc din Europa de Est către oameni din întreaga lume care doresc să se conecteze cu muzica unora dintre cele mai exotice culturi. Bachata și reggaeton-ul specifice latino-americanilor, sertanejo-ul brazilian și hip-hop-ul american sunt câteva din ritmurile care ne aduc miliarde de vizualizări.

Ce facem?

Colaborăm cu cele mai mari case de discuri la nivel global și realizăm strategie digitală pentru artiști precum Rihanna, Ed Sheeran, Drake, The Weeknd, Dua Lipa, David Guetta, Eminem, Madonna și mulți alții.

Dezvoltăm aplicații în domeniul muzical, iar câteva dintre proiectele la care lucrăm în prezent sunt:

  • Software-uri interne care ajută la sincronizări între platforme, la crearea noilor concepte de topuri și playlisturi, descoperirea noilor trenduri muzicale și multe alte feature-uri.

  • O aplicație mobile dedicată creării de playlisturi într-un mod catchy și personalizat.

  • O platformă în care afișăm date din industria muzicală pentru a simplifica urmărirea artiștilor în mediul digital de către manageri și echipe de marketing.

Ce căutăm?

Un editor de playlisturi muzicale care să se alăture echipei noastre din Brașov.

Responsabilități:

  • Îndeplinește cerințele de identificare a genurilor muzicale;

  • Crează playlisturi pe platforme muzicale (YouTube Music și Spotify) și stabilește strategii pentru conținutul acestora;

  • Ajută la dezvoltarea catalogului de playlisturi;

  • Implementează strategii de dezvoltare pentru a obține rezultate cât mai bune;

  • Monitorizează piața muzicală și identifică tendințe noi.

Cerințe:

  • Cunoștințe generale despre genurile muzicale;

  • Cunoștințe despre platformele muzicale și modul de funcționare a acestora;

  • Interes pentru industria muzicală;

  • Fluență în limba engleză;

  • Aptitudini bune de analiză și rezolvare a cerințelor;

  • Aptitudini bune de comunicare interpersonală;

  • Aptitudini bune de a lucra în echipă și de a lucra eficient cu o supraveghere minimă.

Ce oferim?

  • Posibilitatea de a lucra 100% remote;

  • Program de lucru flexibil (între orele 06:00 și 21:00);

  • Până la 28 de zile de concediu de odihnă anual;

  • Tichete de masă în valoare de 20 RON/zi, în funcție de numărul de zile lucrate în fiecare lună;

  • Asigurare de accidente de la Generali Asigurări;

  • Abonament medical în cadrul clinicii Regina Maria;

  • Abonament Bookster.

Dacă ți se pare interesantă această oportunitate, însă nu îndeplinești în totalitate cerințele menționate, te încurajăm să aplici!