Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Henri Coandă, Sibiu

Candidatul ideal

Studii medii

Capacitatea de a cunoaste si de a respecta documentatia tehnica/ tehnologica si de control necesara in activitatea curenta;
Capacitatea de a identifica defectele aparute la subansamblele montate sau la echipamentele folosite;
Corectitudine si acuratete in respectarea prescriptiilor tehnologice;
Abilitati de a lucra in echipa;
Corectitudine, disciplina.

Descrierea jobului

Realizarea lucrarilor de montare subansamble prin diverse procedee de montaj, pentru obtinerea unei game variate de produse, folosind utilajele si echipamentele specifice tehnologiei de montaj indicate in documentatia tehnologica;
Activitati de aprovizionare a statiilor de lucru cu materiale;
Activitati de pregatire a productiei.

Descrierea companiei

thyssenkrupp Bilstein . este o prestigioasa companie multinationala cu renume mondial. Marca Bilstein este de multi ani sinonima cu calitatea si performanta in domeniul amortizoarelor auto. De la echipe de competitii in sporturile cu motor, la firme specializate in tuning si pana la cei mai renumiti constructori de autovehicule, precum BMW, Ferrari, General Motors, Jaguar, Maserati, Mercedes, Porsche, Subaru, tehnologia si capacitatea de inovatie a Bilstein este folosita si apreciata pe toate meridianele globului.