Moasa - Spitalul Medicover

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Ploiești, Pitești

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Grupul Medicover este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii medicale private din Europa Centrală și de Est și oferă servicii medicale integrate pacienților din 14 țări europene (România, Polonia, Suedia, Turcia, Ungaria, Germania, Marea Britanie, Ucraina, Belarus, Bulgaria, Serbia, Georgia, Republica Moldova, Rusia), cu peste 100 de clinici Medicover, 80 de laboratoare, 400 puncte de recoltare, peste 6,5 milioane de pacienți anual și pestede angajați.

Ȋn România, Medicover este prezent de peste 20 ani pe piața serviciilor medicale private și dispune de o rețea de 20 clinici proprii în București și în țară (Timișoara, Cluj-Napoca, Constanța, Iași, Ploiești, Brașov, Galați, Pitești) și un spital generalist – Spitalul Medicover.

Candidatul ideal:

- Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
- Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;
- Cunostinte medii de operare PC;
- Cunostintele medii de limba engleza pot constitui un avantaj;
- Scoala postliceala sanitara sau colegiul sanitar – absolvite.

Principalele responsabilitati:

- Asigura pregatirea completa a mamei pentru nastere, desfasoara activitati de educatie pentru sanatate, alaptare naturala, initiaza si desfasoara programe de pregatire a viitorilor parinti;
- Pregateste pacienta pentru examinare;
- Pregateste gravida pentru nastere (din punct de vedere fizic si psihic);
- Monitorizeaza gravida si fatul in timpul travaliului si ii explica acesteia modificarile fiziologice care au loc in timpul travaliului si dupa nastere;
- Ingrijeste lauza (cu evolutie fiziologica sau patologica);
- Efectueaza tratamentul si procedurile conform prescriptiei medicului;
- Monitorizeaza functiile vitale;
- Recolteaza probe biologice.

Daca va doriti sa lucrati intr-o echipa de profesionisti sau aveti cunostinte care indeplinesc criteriile de mai sus, asteptam cv-urile acestora si la adresa de e-mail: . Va rugam sa specificati in subiect „Aplicatie Moasa - Spitalul Medicover".