Merchandiser Modern Trade

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Deva; București

Responsabilitati:

  • Participa la livrarile de marfa si asigura o buna comunicare si semnalarea din timp a oricaror probleme aparute la livrare;
  • Implementeaza si mentine cele mai inalte standarde de executie;
  • Mercantizeaza produsele PepsiCo in conformitate cu standardele companiei si respectand principiul FIFO = first in first out (produsele vor fi asezate in raft in ordinea inversa a datei de expirare), asigura un bun control al stocurilor pentru a evita OOS;
  • Este responsabil de mentinerea plasarilor platite peste termenul agreat contractual si de obtinerea de plasari suplimentare in afara promotiilor agreate contractual;
  • Este responsabil de rapiditatea implementarii promotiilor si de materialele POSM;
  • Face propuneri pentru cresterea vanzarilor pe categorii de produse: marirea spatiului la raft pentru a obtine cea mai buna pozitionare pt vanzare;
  • Este responsabil de implementarea si mentinerea planogramelor specifice pe tip de magazine (arome, gramaj);

Cerinte:

  • Abilitati de comunicare
  • Abilitatea de a lucra cu cifrele;
  • Abilitati de negociere;
  • Orientare catre rezultat;
  • Eficienta interpersonala