Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Ploiești, Slobozia, Călărași, Târgoviște, Giurgiu, Alexandria

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Candidatul ideal

Cautam persoane hotarate, dipuse sa se alatura echipei noastre in judetele: Arges, Dambovita, Prahova, Teleorman, Giurgiu, Calarasi si Ialomita.

Daca esti o persoana: dinamica, serioasa, dornica de munca, responsabila, activa, organizata, cu bune abilitati de comunicare si relationare si ai si experinta ca lucrator comercial/merchandiser ( constituie un avantaj , dar nu este nu este obligatorie) te invitam sa faci parte din echipa Alpin!

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Efectuarea de vizite in magazineleclient:
- Verificarea cantitativa si calitativa a marfii existente in magazinele client
- Alimenteaza, aranjeaza, organizeaza rafturile cu produse, le monitorizeaza/pozitioneaza corect si verifica etichetele de pret;
- Inaintarea propunerii de comanda catre seful de raion/magazin in caz de lipsa de marfa/stocuri reduse;
- Comunicarea oricarui fel de problema sau oportunitate sesizata in magazine (pierdere spatiu de expunere, posibilitate de introducere de produse noi, modificare preturi);
- Efectuarea de raportari referitoare la spatii de expunere si concurenta;
- Oferirea de informatii clientilor.
- Respecta standardul de merchantizare/planograma;
- Informeaza in timp util cu privire la problemele aparute in punctele de vanzare,blocaje, situatii de OOS;
- Abilitatea de a duce lucrurile pana la capat si sa respecte instructiunile verbale si scrise;
- Dezvolta baza de clienti in sectiunea care ii este alocata: prin adaugarea de clienti noi, prin diversificarea produselor comercializate in clientii existenti;
- Atitudine pozitiva, entuziasm, optimism, intentii de a lucra pe termen lung
- Abilitatea de a lucra in echipa

Responsabilitati:
- Asezarea/ aranjarea produselor conform planogramelor (comenzi marfa, verificarea stocului),
- Aranjarea materialelor promotionale la raft,
- Verificarea preturilor la produsele proprii
- Utilizarea optima a spatiului, asigurand expunerea maxima a produselor
- Promovarea imaginii firmei si a produselor,
- Mentinerea relatiei cu clientii din portofoliul IKA;
- Prezenta in magazinul alocat in intervalul de timp si programul stabilit
- Cunoasterea detaliilor despre produsele pe care le reprezinta
- Asigura legaturii permanente cu seful direct ,in vederea unei acoperiri continue a necesarului de marfa, evitand situatiile “fara stoc” (OOS) .
- Raportarea oricarei probleme intalnite catre superiorul direct
- Mentinerea unei comunicari foarte bune cu managerul magazin/raion ,reprezentatii firmelor
- Sa asigure vizibilitatea 100% a preturilor.

Beneficii:
Mediu de lucru dinamic, acces la instruire, posibilități de dezvoltare a carierei pe termen lung, pachet salarial atractiv in funcție de gradul de implicare, masina,telefon,bonuri de masa,bonusuri.