Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

400 €

Responsabilitati principale:

    • Implementeaza standardul de mercantizare aferent fiecarui tip de magazin din aria sa de acoperire, pe baza planului de vanzari/ mercantizare intocmit de Key Account Manager si Key Account Executive care vizeaza zonele de prioritate, obiectivele specifice si oportunitatile;

    • Vizitează zilnic toti clienţii conform rutei stabilite impreuna cu Key Account Manager-ul, pentru a mercantiza produsele si a evalua situaţia produselor la raft;

    • Asigura vizibilitate optima materialelor promotionale si de promovare prin plasarea lor corecta in magazine conform strategiilor de mercantizare Vincon;

    • Elaboreaza săptămânal rapoarte despre preturile produselor concurente, despre noile produse apărute, noile moduri de prezentare si ambalare pentru produsele concurentei deja existente pe piaţa;

    • Analizează oportunitatile spaţiului concurential. Identifica si propune acţiuni de mercantizare specifice, idei noi si sugestii pentru diferite forme de prezentare a produselor in vederea contracarării concurenţilor;

    • Mercantizeaza produsele Vincon conform standardelor companiei, prezentate in manualul de mercantizare sau a altor strategii de prezentare/pozitionare produse in raft;

    • Gestionează in mod corect materialele promotionale, respectand regulile de plasare/pozitionare a materialelor promo.

Cerinte:

    • Experienta minim 6 luni in activitati similare
    • Experienta in activitati de mercantizare in domeniul bauturilor (avantaj)
    • Studii medii finalizate
    • Permis de conducere categorie B (avantaj)